Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalové týmy z Hané míří do finále ženské extraligy

Radost olomouckých volejbalistek | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

13 2016
Bude finále extraligy volejbalistek přeborem Hané? Prostějov i Olomouc vedou ve svých semifinálových sériích shodně 2:0, třetí zápasy na hřištích soupeřů z Prahy a Ostravy je čekají ve středu.

Co je pro osminásobného mistra z Prostějova povinnost, vnímají olomoucké volejbalistky jako velkou a výjimečnou šanci. Ve finále nebyly dlouhých šest let, po domácích zápasech semifinálové série s Ostravou k němu však mají výrazně nakročeno.

Oba duely vyhrály 3:0 a rozhodující třetí krok mohou udělat na severu Moravy už ve středu v 18 hodin. „Psychika je teď na naší straně, je to ale pořád všechno otevřené. Ostrava hraje doma a my tam půjdeme s pokorou a snahou uspět,“ tvrdí odhodlaně kapitánka VK UP Olomouc Katarína Dudová.

Loni skončily vysokoškolačky šesté, přitom po třech bronzech v řadě chtěly zaútočit minimálně na stříbro. Neúspěch přinesl velké změny, vedení klubu přivedlo řadu posil. Nový tým, stejný cíl. Výhry na začátku sezony naskakovaly, výjimkou byl duel se suverénním Prostějovem. Až přišlo 8. kolo, výjezd do Ostravy a porážka 1:3.

Vše se navíc opakovalo i v domácí odvetě, kterou vysokoškolačky ztratily 2:3. Recept na Ostravu našly až v nadstavbě a hrají podle něj i v play-off. „V úvodu sezony jsme se ještě hledaly, jsme nové družstvo a muselo si to nějak sednout. Teď dokazujeme to, na co máme,“ vysvětluje Dudová.

Radost olomouckých volejbalistek

S ostatními posilami přinesla do Olomouce i energii a emoce, radost z každého vítězného míče oceňují i diváci. „Tohle jsou zápasy úplně o něčem jiném, jsou plné emocí. My jsme v obou podaly kolektivní výkon a hrály jsme strašně bojovně. Všem holkám patří velký dík, ať už na hřišti, nebo na lavičce,“ ocenila kapitánka.

Semifinálové zápasy sledovala pokaždé tisícovka diváků a kulisa byla i díky velké návštěvě hostujících fanoušků bouřlivá. „Fantastické. Kdyby tak vypadal volejbal, tak je to úžasné. Je na co se dívat a i divákům se to musí líbit. Chtěl bych všem poděkovat, že přišli družstvo podpořit. Doufám, že budou chodit častěji a my jim budeme předvádět pořád stejnou hru,“ vzkázal olomoucký trenér Jiří Teplý.

Teď by si však nejvíc přál, aby se série s Ostravou už do Olomouce nevrátila a fanoušci měli šanci přijít až na finále. „Čekáme bouřlivé prostředí, ale myslím, že holky jsou na to zvyklé. Je jasné, co soupeř hraje, hlavně útok přes dvě smečařky z hlavního kůlu plus univerzálka, a když dobře přihrají, snaží se hrát středem.

Nic moc víc vymýšlet nemohou, my také ne. Půjde o to, jak kvalitně to bude provedené z jedné i druhé strany. Nic ještě není hotové, musíme udělat všechno pro to, abychom tu dobře rozjetou sérii dotáhli do konce,“ přeje si Teplý.Najdete na iDNES.czmobilní verze