Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Olomoucké volejbalistky sází na čtyři posily z Frýdku-Místku

Olomoucké volejbalistky slaví výhru | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

20 2015
V posledních letech už tradiční společnou přípravu na sezonu zahájily v srpnu spojené kádry extraligových volejbalistek Univerzity Palackého Olomouc a Sokola Šternberk.

A už na jejím startu se do nepříliš oblíbeného nabírání fyzické kondice zapojilo hned několik nových hráček v čele s kvartem z Frýdku-Místku – nahrávačkou Katarínou Dudovou, univerzálkou Paulou Kubovou, blokařkou Veronikou Závodnou a smečařkou Martinou Michalíkovou. Oslabením Olomouce je naopak odchod dlouholeté kapitánky Veroniky Tinklové do mistrovského Prostějova.

Po neúspěšné sezoně se průvan v kádru dotkne především olomouckých vysokoškolaček, které nově vystupují pod hlavičkou VK UP. Vedení (staro)nového klubu se při hledání posil zaměřilo zejména na bronzový celek z uplynulého extraligového ročníku Frýdek-Místek, z něhož přivábilo hned čtveřici hráček, které sbíraly starty i za reprezentační výběry; třicetiletá Dudová, o rok mladší Kubová ve slovenském dresu, brzy čtyřiadvacetiletá Závodná a jednadvacetiletá Michalíková v českém.

Olomouc už není SK, ale VK

Zdánlivě nenápadnou, ale o to důležitější změnou prošel v létě oddíl extraligových volejbalistek Sportovního klubu Univerzity Palackého Olomouc.

Po vystoupení ze svazku SK patří přímo k olomoucké univerzitě a do nové sezony tak půjde jako samostatný subjekt pod názvem VK UP Olomouc. Cílem je soustředit na Hané to nejlepší z českého ženského vysokoškolského volejbalu a vytvořit základ reprezentace pro světové univerziády.

„Během posledních let se totiž v SK UP Olomouc rozevřely nůžky mezi vrcholovým a rekreačním akademickým sportem, což pro nás přinášelo komplikace,“ vysvětlil změny předseda klubu Jiří Zemánek.

Vedle zkušené Dudové bude v Olomouci nově působit také o deset let mladší nahrávačka Michaela Zatloukalová. Odchovankyně Prostějova se z mateřského velkoklubu stěhuje do univerzitní haly zatím na hostování.

„Čtyři posily z Frýdku, Zatloukalová a naše dosavadní hráčky Dedíková, Košická a Hronová by měly tvořit osu nově se formujícího týmu. Ještě jednu až dvě volejbalistky bychom chtěli přivést,“ prozradil trenér Olomouce Jiří Teplý s tím, že další změny v kádru zatím nejsou potvrzené a administrativně dotažené.

Jak vidí sílu pozměněného týmu? „Všechny holky z Frýdku-Místku zahrály v uplynulé sezoně velmi dobře. Jsou zkušené a náš celek by i díky nim mohl získat nový náboj. Určitě do něj přinesou jistotu, a pokud si vše sedne, mohlo by to být dobré,“ věří Teplý.

Úvodní týdny přípravy zvyšují Hanačky fyzickou kondici, postupně bude přibývat i volejbal. První velkou herní prověrkou pak bude domácí mezinárodní turnaj O pohár rektora UP, který olomoucká univerzitní hala hostí 4. září.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze