Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Do Budějovic na reprezentaci. Přijede Írán, v červnu pak Francie

Radost českých volejbalistů, ilustrační fotografie | foto: Jiří Seidl, MF DNES

21 2015
Začátek další volejbalové sezony českobudějovického Jihostroje je daleko, ale už v pátek se mohou fanoušci těšit na další kvalitní volejbal.

Do krajského města se vrací česká reprezentace. Ve sportovní hale od 18 hodin sehraje přípravný zápas před startem Světové ligy s Íránem. Pro české publikum je to možná neznámý a exotický soupeř, ale určitě to nebudou mít Češi jednoduché. Írán je totiž čtvrtý celek z posledního ročníku Světové ligy a šestý tým z loňského světového šampionátu.

„Teď mají hráči přípravu každý sám. Třeba nahrávači se dívají, jak funguje jejich obrana, a blokaři rozebírají hru nahrávače, jak distribuuje míče. Každý si všímá toho, co souvisí s jeho hrou. My v realizačním týmu si také děláme analýzu a pak se sejdeme a zvolíme jednu,“ upřesňuje kouč národního týmu Zdeněk Šmejkal.

Před Íránem trénovala reprezentace v Příbrami. Tam nechyběla ani čtveřice hráčů z Jihostroje. Nahrávač Filip Habr, smečař Petr Michálek, blokař Radek Mach a nováček Martin Kryštof na postu libera.

„Kromě Jirky Krále, který stále řeší osobní problém, jsme kompletní. S ním v těchto zápasech nepočítáme. Když se připojí ve Světové lize, tak až na domácí zápasy,“ přidává Šmejkal informace o jeho zapojení do kádru.

Zatím ale kouč netuší, v jaké sestavě pošle tým na pátečního soupeře. „Já ji v hlavě nemám, protože mám osmnáct hráčů a chtěl bych dát všem šanci. Ty přípravné zápasy k tomu mají posloužit. Jedna věc je hrát s Íránem, co se týká prestiže, ale je to forma přípravy, proto budeme hrát každý zápas v jiné sestavě a budeme dost hráčů střídat. To abychom věděli, jak spolu různí hráči fungují,“ dodává Šmejkal.

Marouf je nejlepší nahrávač

Nahrávač reprezentace z Jihostroje Filip Habr přiznává, že Írán je pro něj velkou neznámou. „Hrát jsem je zatím neviděl, až dnes začneme rozebírat jejich zápasy. Myslím si ale, že za všechno mluví jejich výsledky a je jasné, že nás čeká soupeř, který se může srovnávat s nejlepšími celky na světě,“ řekl ve středu Habr, který viděl hrát jen kolegu nahrávače Maroufa.

„Ten je v současnosti asi vážně nejlepší na světě. Těším se, až ho uvidím naživo a hrát proti němu považuju za volejbalový svátek,“ doplnil.

Vstupné na utkání bude 50 korun. Odvetu sehraje Česko s Íránem v sobotu v Příbrami.

Na konci května se už čeští volejbalisté představí v rámci Světové ligy v Japonsku, kde v Okajamě nastoupí proti domácímu celku.

V Českých Budějovicích začátkem měsíce reprezentace trénovala a diváci ji budou moci vidět na jihu Čech i v ostrém zápase. Stejně jako vloni v Budvar aréně, kde 19. a 20. června sehrají Češi dvojzápas s Francií. V internetovém předprodeji stojí vstupenky 130 korun, pro děti do 16 let je lístek dokonce za jednu korunu. Na místě pak diváci zaplatí 150 korun.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze