Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Máme vítězné typy, tvrdí šéf libereckých volejbalistů Šimoníček

Pavel Šimoníček | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

17 2015
V roce 2003 oslavil v roli ředitele klubu volejbalistů Dukly Liberec mistrovský titul a asi netušil, že to bude na dvanáct let naposledy. Letos má Pavel Šimoníček velkou víru, že to pod Ještědem konečně vyjde a stříbro zbude na České Budějovice.

„Hráči na to letos opravdu mají, vědí to a maximálně se na to soustředí. Ale pokud by to nevyšlo, tak mi nikdo nemůže říct, že sezona byla neúspěšná. Prohráli jsme jeden zápas v extralize, jeden ve finále Českého poháru, co si můžeme přát víc. Kluci hrají výborně a jsme ve finále extraligy a podle mě jsme aktuálně lepší než Budějovice,“ tvrdí Pavel Šimoníček, šéf libereckého volejbalového klubu.

Jak moc vás obtěžují otázky, kdy už ten titul konečně bude?
Už na ně vůbec neodpovídám (smích). Nechci tím stresovat vůbec nikoho v klubu a ani sebe. Kluci se teď volejbalem baví, vyhrávají a baví naše fanoušky, kteří pravidelně naplňují halu. Buď jsou to bombarďáci a zvládnou to, nebo ne. V sezoně už ale stresové situace zvládli.

Nervozitu tedy necítíte?
Samozřejmě nervózní jsem, ale nějakou frustraci z předchozích porážek ve finále si připouštět nechci.

Takže jak velká je letos šance, že ten titul Dukla získá?
Máme nový kolektiv s vítěznými typy. Jsou tady Kriško, Patucha, kapitán Správka, který vloni nedostával až tolik příležitostí, ti všichni vědí, co to je vítězit. A všichni hrají pod taktovkou nahrávače Janoucha výborně. Jsme prostě v úplně jiné situaci než vloni nebo předloni.

Dává vám tu naději na titul i velká vyrovnanost vašeho kádru?
To za prvé a za druhé mám dobrý pocit z toho kolektivu. Prostě stresové situace se řeší lépe, když jsou kluci kamarádi a ne jen individuality, které netáhnou za jeden provaz. V libereckém klubu už jsem sedmnáctým rokem a letos mám právě z tohoto nejlepší a neuvěřitelně kladný pocit. Myslím si, že taková soudržnost hráčů tady nebyla ani při posledním titulu. Samozřejmě ve finále můžou nastat krizové situace, novináři se jich v případě porážky budou ptát a tlačit na ně, proč se to stalo, budou třeba nervóznější, ale co se týče jejich psychiky a party, tak jsem velký optimista. Vidím na nich, že právě teď pro nás začíná sezona a mají do volejbalu obrovskou chuť.

Jak se projevuje na finančním chodu klubu fakt, že na titul se čeká v Liberci už dvanáct let a případně, kdyby se to nepovedlo ani letos?
Naštěstí nijak. Nemám člověka, který by řekl: když budete první, dám vám na příští sezonu dva miliony, když budete pátí, tak nedám nic. Nic takového tady neexistuje. Sponzoři se určitě pro sport shánějí velmi těžce, ale u nás je to založené na osobních vztazích. Ti naši sponzoři jsou vesměs bývalí nebo i současní sportovci a rozumí tomu, že se štěstí může někdy přiklonit na jinou stranu. Vidí to, že celoročně se pracuje dobře a jsou rádi, že můžou pomoct, chodit do naší haly a volejbalem se bavit. A pokud jde o případný titul, o čemž se zatím vůbec nebavíme, tak kluci určitě na závěrečném večírku něco navíc dostanou.Najdete na iDNES.czmobilní verze