Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalovým statistikám kraluje na bloku karlovarský kapitán Sukuba

Michal Sukuba (upostřed) vládne statistikám. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

31 2014
Příbram ničil svými bloky, ve třetím kole volejbalové extraligy si karlovarský Michal Sukuba připsal za utkání pět bodů z bloku a potvrdil tak své postavení nejlépe hodnoceného blokaře soutěže. „Abych řekl pravdu, tohle slyším teď poprvé,“ rozesmál se, když jej na výsadní postavení ve statistikách upozorňovali po utkání v Příbrami novináři.

Podobné žebříčky v hodnocení jednotlivců v rozehrané sezoně totiž příliš nevnímá. „Pro mě je důležité, že se daří manšaftu. Když bude tým vyhrávat a já nezískám ani jeden blok, bude mě to těšit. Když bude někdo individuálně vyčnívat, je to pro něj dobře, ale pro mě jsou důležité výsledky družstva,“ říká kapitán VK ČEZ Karlovarsko.

Nováček volejbalové extraligy VK ČEZ Karlovarsko prochází soutěží bez klopýtnutí. Ve třech zápasech nasbíral osm bodů z devíti možných. Na úvod sezony vyhrál v Benátkách, doma s Havířovem a ve třetím kole jasně 3:0 na hřišti loňského semifinalisty Příbrami, v tabulce mu prozatím patří třetí místo.

„Před sezonou jsme měli nějaká očekávání, nevěděli jsme, jak se nám vůbec bude dařit, takže vstup do soutěže hodnotím kladně, když jsme všechny zápasy zatím vyhráli. Teď nás ale čeká série těžkých zápasů,“ varuje Sukuba.

Po Příbrami do Ostravy

Všechny tři sety v Příbrami vyhrálo Karlovarsko více než přesvědčivě, žádný z nich nenechali jeho hráči dojít až do vyrovnané koncovky. „Věděli jsme, že Příbram není v optimální formě, a tak jsme chtěli bodovat. Soupeři se nedařil servis, naopak my jsme bez problémů ztrátovali. Oni měli potíže s naším servisem a s útoky z vysokých balonů,“ vysvětluje příčiny Sukuba.

Bouřlivé prostředí haly v Příbrami dovedlo přitom v loňské sezoně domácí až do semifinále a Karlovarsko tady navíc čekal první zápas před televizními kamerami. Tým okolo Michala Sukuby si ovšem počínal stejně zkušeně jako jeho kapitán.

„V Příbrami panuje vždycky dobrá atmosféra, diváci tam chodí na volejbal stabilně. Věděli jsme to a na bouřlivou kulisu byli připravení. Fanoušci byli výborní, proto se tam hraje dobře, je lepší takováhle atmosféra, než hrát před prázdnou halou. Diváci povzbuzovali svůj tým a potom i nás. I my jsme měli na zápase své příznivce a bubeníka, ale ti to měli těžké přehlušit domácí. Pro nás to je důležité vítězství,“ uvědomuje si Sukuba před utkáním v Ostravě.

Volejbalisté Karlovarska čeká cestování napříč republikou, kde je už vyhlíží mistr z roku 2013 a tak se do slezské metropole vydali raději už den před utkáním. „Vedení nám naplánovalo cestu už na pátek, abychom se v Ostravě v klidu vyspali a v sobotu si dali ještě dopolední protažení před zápasem. Ostravský tým se v sezoně zlepšuje, odešel jim sice nahrávač, ale jinak zůstala osa týmu pohromadě. Nebude to jednoduchý zápas,“ ví kapitán VK ČEZ Karlovarsko.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze