Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Karlovarský šéf Novotný byl na lavičce v dresu. Chystá se návrat?

Jakub Novotný (vlevo) ještě v dresu Českých Budějovic. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

27 2015
Nová hala, nové dresy a jako jeden z nováčků v dresu volejbalového Karlovarska - klubový šéf Jakub Novotný. Proti ČZU Praha byl už připravený ke střídání a jak sám říká: „Pokud mne někdo chce vidět hrát, je možné, že se to letos stane.“

Jakub Novotný v dresu volejbalového Karlovarska. Nešťastné zranění designovaného kapitána Tomáše Širokého uspíšilo, co se v souvislosti s letošní soupiskou jednoho z aspirantů na titul šuškalo už nějakou dobu. Zatímco nováček týmu Široký postával při domácí premiéře v nové hale jen tak v civilu a s pravou rukou v sádře, předseda Karlovarska prý i „kvůli tomu“ konečně přetáhl přes hlavu dres svého klubu.

„Jen jsem doplňoval počet,“ usmíval se tajemně. Karlovarsko ve druhém kole suverénně přejelo 3:0 ČZU Praha a jelikož si stejně počínalo také na Kladně, vede po dvou úvodních kolech sezony extraligu a dlouholetý reprezentant na postu univerzála se zkušenostmi z nejlepších soutěží starého kontinentu tak na palubovku nutně nemusel. „Jestli se dostanu na hřiště, to ukáže čas,“ odbýval pak dotazy stran svého návratu na extraligovou palubovku.

Fotogalerie

Široký si zlomil malíček v pondělí na tréninku a místo aby vyhlížel domácí premiéru v novém dresu proti ČZU Praha před napěchovanou Halou míčových sportů, musel na operaci. „Mám to vyztužené šrouby a dráty, vypadá to na čtyři, pět týdnů absence,“ líčil posmutněle po vítězném utkání. „Je to moje první zlomenina a doufám, že í poslední.“

Předseda volejbalového Karlovarska se tak ocitl ve zvláštní situaci. Fanoušci klubu, včetně toho prvního - jeho otce, bývalého hejtmana a nově také čestného předsedy a trenéra juniorky Josefa Novotného - by samozřejmě nejznámějšího volejbalistu z kraje na palubovce rádi viděli, jenže právě to Jakuba Novotného zároveň zavazuje, aby byl pro svůj tým na hřišti opravdovou posilou.

Proto si pěkně potichu střihl s týmem, který pro letošní sezonu radikálně přeskládal, celou přípravu jako jeden z hráčů. „Zvládl jsem odtrénovat dva měsíce, v tom je proti loňsku zásadní posun. Klukům jsem se o něco víc přiblížil, snad jsem nevypadal až tak hrozně,“ zaculí se v nadsázce.

Na soupisce Karlovarska byl totiž zapsaný už loni, možná také proto stejná věc letos u něj ani nevzbudila větší rozruch. „Já jsem vlastně napsaný všude a zároveň nikde,“ zasměje se. Stejná situace je totiž jako loni také u největšího „proti“ v návratu Jakuba Novotného na hřiště a tím je jeho role klubového předsedy. „Je to složité z hlediska mého pracovního vytížení i přístupu k hráčům,“ vysvětluje.

I tady se ale mohou pohnout ledy. „Jako předseda si uvědomuju rizika, jaká může mít spojení řízení klubu s fungováním mezi hráči. Oni sami ale přesně vědí, co od nich chci,“ ví šéf volejbalového Karlovarska. A mimo hřiště během zápasů je tu kromě Jakuba Novotného ještě jeho otec, či manažer klubu Jan Meruna, kteří jeho práci zastanou. „Takže mohu potvrdit, že pokud mne někdo chce vidět hrát, je možné, že se to letos stane,“ uzavírá Novotný.Najdete na iDNES.czmobilní verze