Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Volejbalové evropské poháry v Karlových Varech? Shání se finance

Volejbalisté Karlovarska | foto: Václav Šlauf, MAFRA

17 2015
Pohár CEV nebo Challenge Cup. Mezi evropskými poháry si mohou díky své účasti v semifinále vybírat volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko. V pátek si navrch doma poprvé zahrají o extraligový bronz.

Bitva o třetí místo v extralize se v pátek poprvé od 19 hodin rozhoří na palubovce v Tuhnicích mezi volejbalisty domácího VK ČEZ Karlovarsko a hosty ze Zlína. Pokračovat na stejném místě se bude také zítra, pak se série hraná na tři vítězná utkání přesune za odvetami do Zlína.

Pokud se ani tady nerozhodne, na řadě je znovu hala v Jízdárenské ulici a rozhodující pátý zápas. Nejpozději za týden v sobotu si hráči jednoho z týmů pověsí na krk bronzové medaile. Jako odměnu pro vítěze série.

Tu další si s předstihem volejbalisté Karlovarska už zajistili. Extraligový nováček má v nadcházející sezoně šanci také na premiéru v evropském poháru. „Je to mimořádná událost, účast jsme vybojovali postupem do semifinále play-off extraligy, před třemi týdny se nám o tom ani nezdálo,“ říká předseda klubu Jakub Novotný.

Start v pohárové Evropě má podle Českého volejbalového svazu klub zajištěný bez ohledu na výsledek závěrečné fáze extraligy. „Týkat se nás bude Pohár CEV, nebo Challenge Cup,“ upřesňuje Novotný. „Na nejprestižnější Ligu mistrů finančně nedosáhneme, i sportovně by to bylo teď příliš velké sousto, je třeba jít po menších krocích. Navíc nárok na ni má pouze mistr republiky a tím už letos asi nebudeme,“ usměje se.

Finance jsou nyní jedinou překážkou i v případě Poháru CEV nebo Challenge Cupu. Účast ve volejbalových pohárech totiž sama o sobě nepřináší klubu ekonomický zisk, naopak ji musí kluby celou dotovat. Vedení VK ČEZ Karlovarsko se přesto snaží najít rezervy ve vlastním rozpočtu a zároveň oslovit partnery. „Chceme se o to pokusit, tedy financovat akci jak z vlastních peněz, tak jednat s partnery a rozdělit náklady,“ říká Novotný.

Dobře ví, že bez pomoci se ani tady neobejde. „Vstoupili jsme do jednání s Městem Karlovy Vary, rádi bychom oslovili i Karlovarský kraj a samozrejmě i naše soukromé partnery. K odehrání evropských pohárů budeme moci využít novou halu na míčové sporty, organizačně to zvládneme také, ale samozřejmě jít do toho bez finančního krytí by bylo ekonomicky nezodpovědné, proto se snažíme najít podporu mezi partnery. Byla by škoda takovéto příležitosti nevyužít, na druhou stranu když peníze neseženeme, do akce nepůjdeme,“ říká šéf VK ČEZ Karlovarsko.

Podpůrnými argumenty pro vyjednávání je podle něj nejen významná reprezentace českého volejbalu, ale zejména zviditelnění města a kraje v mezinárodním měřítku.

Definitivní rozhodnutí o účasti VK ČEZ Karlovarsko v pohárové Evropě 2015/16 musí padnout nejpozději v první polovině května, kdy se podávají závazné přihlášky Evropské volejbalové konfederaci.Najdete na iDNES.czmobilní verze