Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Necelý měsíc do startu extraligy, volejbalisté Karlovarska se sehrávají

Petr Brom povede do extraligových bojů nováčka VK ČEZ Karlovarsko | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

22 2014
Volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko mají za sebou další přípravný turnaj. Během dvou dnů odehráli v Liberci čtyři těžké zápasy se špičkovými kluby. Ostatně to je záměr přípravy.

„V přípravě se zatím potkáváme se špičkou české extraligy, což byl můj záměr. Ať jde o Liberec nebo České Budějovice. K tomu nyní polský a nejlepší švýcarský tým,“ přiznává trenér Petr Brom. „Turnaj byl velice kvalitní.“

Volejbalisté se stále vlastně učí, skočili rovnýma nohama do nového rybníka. „Pořád se to dává dohromady, přece jen když se sejde dvanáct lidí, tak to chvíli trvá. I když volejbal všichni umí, pořád je to nějakým způsobem sehrávání,“ objasňuje Brom. A už vidí částečné výsledky.

„Za měsíc přípravy jsme odehráli pár zápasů, nějak to funguje a mělo by to mít stoupající tendenci,“ věří.

Ovšem problémem je kvantita kádru. „Pořád nám schází dva hráči a některé posty jsme hráli jen na dva hráče. To už potom je velká zátěž. Ukázalo se to v posledním zápase s Libercem, bylo to o koncovkách a bylo vidět, že nám síly scházely. Ostatní týmy měly dvanáct hráčů a mohly prostřídat,“ vypozoroval Brom v Liberci.

Od tohoto týdne se mu bude zase dýchat lehčeji, z Venezuely přiletí Rojas a hned se zapojí do přípravy. Jenomže nový problém je David Janků, juniorský reprezentant si na ME juniorů v Brně přetrhal vazy v kotníku a vypadá to na dva až tři měsíce léčení. „Pořád doplňujeme juniory.“

Trenér Petr Brom má momentálně k dispozici devět kmenových hráčů. „Doplňujeme juniorem Janem Švecem a díky příletu Rojase se nám rozšíří počet hráčů na určité specializace. Zatím jsme všechny přípravné zápasy a turnaje hráli na dva smečaře, to je málo, porce zápasů je velká,“ říká trenér.

V Liberci skončili třetí

Kvalitní mezinárodní turnaj Dukla Cup rozehrálo Karlovarsko skvěle, porazilo Jihostroj České Budějovice 3:1.

„Slušný výsledek, ale jedná se o přípravu a každý tým nehrál v sestavě, jaká bude v soutěži. Na můj vkus se objevuje moc chyb v naší hře a máme ještě necelý měsíc na odstranění,“ míní Petr Brom.

Vítěze švýcarského poháru Biogas Volley Näfels porazilo Karlovarsko 3:0.

„Bylo protočení, poprvé se zúčastnil Jakub Novotný. Soupeř velice kvalitní,“ poodhalil Brom nasazení klubového prezidenta poprvé do přípravy.

S polským Szczecinem Karlovarsko prohrálo 1:3. „Tři sety o koncovkách. První jsme zvládli, další ne.“

V posledním turnajovém zápase čekala domácí VK Dukla Liberec, Karlovarsko prohrálo 3:0.

„Všechno v koncích setů, rozdíl dva, tři body. Byl vidět úbytek fyzických sil, za dva dny taková porce zápasů, přece jen byla hodně. Pořád ještě probíhá fyzická příprava,“ poukazuje trenér Petr Brom.

Ve středu s ČZU Praha

Do startu extraligy zbývá necelý měsíc, příprava finišuje a natěšení karlovarští fanoušci mají druhou možnost vidět své nové idoly naživo na své domácí půdě haly v Jízdárenské ulici, ve středu od 12 hodin hraje Karlovarsko s ČZU Praha. „Začne fáze, kdy budeme absolvovat další turnaje a v tréninku to bude o sehrávání týmu.“

Po duelu s ČZU Praha čeká volejbalisty následně 4. října turnaj na Odolena Vodě a 7. října turnaj v Českých Budějovicích.

„Máme ještě sedm přípravných zápasů, náplň tréninků bude o sehrávání a dopilování detailů, které jsou v souhře důležité,“ dodává trenér VK ČEZ Karlovarsko Petr Brom.Najdete na iDNES.czmobilní verze