Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Klubový úkol volejbalového Karlovarska: junioři do extraligy

Trenér Petr Brom uděluje pokyny hráčům Karlovarska. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

20 2015
Mužský tým při premiérové sezoně patřil mezi volejbalovou špičku. Junioři mají mezi domácí elitu proklouznout v nadcházejícím ročníku. Takový je plán podle šéfa Karlovarska Jakuba Novotného. S posíleným týmem chce bojovat o postup a začlenit se mezi elitu.

V loňské sezoně sahal tým složený ze supertalentů Volejbal Ostrov po postupu do nejvyšší juniorské soutěže, letos jsou cíle mužstva obdobné. „Ambice jsou jednoznačné, vybojovat extraligu,“ potvrdil koordinátor volejbalové mládeže karlovarského regionu Milan Bican.

Mladí volejbalisté zahajují přípravu v sobotu 15. srpna, první soustředění absolvují ve sportovním areálu v Kynšperku nad Ohří. „Soustředění tam má celý klub ISŠTE Sokolov, se kterým dlouhodobě výborně spolupracujeme, a proto jsme zvolili i společnou přípravu,“ uvedl místopředseda klubu Jan Meruna. „Budeme se věnovat hlavně fyzické kondici, ale už se budou pilovat i herní činnosti,“ připojil Milan Bican.

Fotogalerie

Junioři budou hrát v nadcházející sezoně opět první ligu. Zásadní změnou je vedení a provoz družstva, především odešel dosavadní trenér Štěpán Javůrek, který dal přednost vedení extraligového družstva kadetek BVC Chodov, a tak by se juniorskému celku nemohl věnovat naplno.

„Klub mu za práci s rozjetím naší mládeže děkuje a dál s ním bude spolupracovat vzhledem k náborovým akcím na školách a v oblasti metodiky,“ poznamenal předseda VK ČEZ Karlovarsko Jakub Novotný.

Družstvo juniorů povede nadále Mirek Křížek a nově také Josef Novotný a slavný kouč mužských týmů Petr Brom, trenérská autorita, která zažila extraligové úspěchy v Ústí nad Labem, Liberci, Českých Budějovicích, Příbrami a v uplynulé sezoně i v Karlovarsku. „Petr Brom je obrovská osobnost a trénovat umí, pro kluky to bude výzva pod ním trénovat,“ uvědomuje si Jakub Novotný.

„A od táty (Josefa Novotného) si slibuji zkušenost, přeci jen trénoval mládež dvacet let a působil u dvou juniorských reprezentací. Koneckonců to byli oni dva, kdo naučil volejbal i mě,“ dodal bývalý špičkový reprezentant. Trenér Milan Bican dál povede družstva žáků a jeden tým přípravky, veškerou volejbalovou mládež v regionu koordinuje organizačně.

Optimální propojení družstev mládeže s extraligovou „špičkou ledovce“ dokazuje třeba příklad blokaře Tomáše Netrvala, který je letos už plnohodnotnou součástí extraligového družstva mužů. „Ale pro juniorský tým je jeho absence docela velkou mezerou, blokaře stále hledáme,“ nechal se slyšet Milan Bican.

Sezonu zahájí junioři Volejbalu Ostrov v domácí hale 19. září, kdy je čeká dvojzápas proti týmu Ústí nad Labem. Karlovarsko chce být klubem, který bude v dalších letech těžit z kvalitní práce s mládeží. Vychovat si své opory pro seniorskou extraligu je jedním z cílů.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze