Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Karlovarští volejbalisté mají nového sponzora a s ním i název

Volejbal - ilustrační foto

14 2014
Karlovarský volejbalový klub vstoupí na extraligovou scénu pod názvem VK ČEZ Karlovarsko. Nový klub na domácí volejbalové mapě spojil své působení se Skupinou ČEZ, která se stává generálním partnerem klubu zatím na tři roky.

„Pro nás je to fantastická zpráva mít tak silného partnera. Skupina ČEZ je zárukou stability a jistoty, budeme mít možnost se od začátku plnohodnotně rozvíjet,“ prohlásil šéf klubu Jakub Novotný.

„Nadace ČEZ už podporuje Karlovarský volejbalový svaz a tímto krokem by mělo dojít k synergii mládeže a dospělé složky,“ doplnil předseda Karlovarského volejbalového svazu Jan Meruna.

VK ČEZ Karlovarsko už nyní úzce spolupracuje se základními školami a sportovní a osobnostní rozvoj mládeže v regionu patří k jeho stěžejním záměrům. „Kromě podpory dětí a mládeže chceme být také v každém kraji vidět se svoji podporou regionálních aktivit. Významný místní sportovní klub je po celý rok více spjat s regionem,“ řekl k tomu Martin Sobotka, mluvčí ČEZ pro oblast západních Čech.

Spojení nově vzniklého volejbalového klubu se silným generálním partnerem kvituje i hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný, sám dlouholetý příznivec a propagátor sportu.

„Jsem rád za takovou podporu,“ uvedl hejtman Novotný, někdejší předseda Karlovarského volejbalového svazu a juniorský reprezentační trenér. „Je to další důležitá forma podpory sportu v Karlovarském kraji, která navazuje na významnou podporu vysokoškolského i středoškolského vzdělávání a kultury ze strany Skupiny ČEZ.“

Start nejvyšší volejbalové soutěže na půdě Karlových Varů je zatím poměrně daleko. Do mužské extraligy klub vstoupí 16. října zápasem na soupeřově hřišti, v Benátkách nad Jizerou. Domácí premiéru si mužstvo odbude o týden později. Už teď se klub těší na velkou výzvu a volejbalové příznivce. Vrcholná soutěž má být velkým lákadlem pro sportovní fanoušky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze