Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tisíce eur i dobrý los. Vídeň Jihostroji vyšla

LOS BYL PŘÍZNIVÝ. Kam v Lize mistrů dojdou volejbalisté Českých Budějovic? | foto: Marek PodhoraMAFRA

2 2014
Skra Belchatow z Polska, Precura Antverpy z Belgie a rakouský Tirol Innsbruck. To jsou tři soupeři českobudějovických volejbalistů v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. Vedení i hráči Jihostroje si konečně mohou pochválit příznivější a hratelnější los ve skupině F. I když kouč Jan Svoboda předčasnou euforii začíná krotit.

„Pro nás není přijatelný los snad žádný. Budeme hrát s belgickým mužstvem, kde jsou tři Belgičané. Pak s rakouským, kde je jeden Rakušan. Jinak je to o samých legionářích. V žádné skupině není lehký soupeř,“ upozorňuje trenér budějovických volejbalistů Jan Svoboda.

Také on ale uznává, že losování ve Vídni bylo letos pro Jihočechy příznivější než v minulých letech. Jihostroj zatím vyhrál v Lize mistrů jen dva zápasy.

„Klub také musí být spokojený. Ligu mistrů si platíte sami, plus minus vás jeden ročník vyjde na dva miliony korun. Z hlediska ekonomiky je to tedy ideální, nemáme tam žádné dlouhé lety. Například do Innsbrucku to je nejkratší možná vzdálenost,“ dodává Svoboda.

V rozlosování Ligy mistrů vidí kouč ještě jednu důležitou věc. Tou je sportovní stránka. „Trochu mě mrzí, že jsme nedostali ještě jeden tým ze silné sestavy. I když Belchatow je superklub, polský mistr, tak diváci v Budějovicích jsou za ta léta v Lize mistrů kvalitním volejbalem namlsaní. Nevím tedy, jestli je tolik bude lákat Rakousko, když tu viděli Cuneo či Maceratu,“ srovnává Svoboda.

To však neznamená, že když se Budějovice vyhnuly silným italským a ruským klubům, že lidé ve sportovní hale neuvidí kvalitní utkání. „Například belgický volejbal je na tom nyní lépe než český, takže cestu na zápas proti Antverpám by si diváci určitě měli najít. Rozhodně máme lepší los než například ve skupině E, kde je jeden favorit vedle druhého. Tam by to bylo bez jakékoliv šance na výhru,“ uzavírá Jan Svoboda.

Nejlepší pořadatel Ligy mistrů

Ještě jednu příjemnou zprávu přinesl vídeňský galavečer. Jihostroj totiž dostal od vedení soutěže cenu za nejlepšího pořadatele Ligy mistrů v uplynulém ročníku. A s cenou je spojená odměna 7 500 eur, tedy více než dvě stě tisíc korun.

„Překvapilo mě to, protože jsem vůbec nevěděl, že se taková cena uděluje. Přijde mi, že když se Liga mistrů organizuje podle jednotných pravidel, tak by ji všechny kluby měly pořádat stejně. Samozřejmě se to někomu povede lépe, někomu hůře. Já to ocenění ale neberu za minulý rok, ačkoliv to tak je. Beru to jako ocenění za dlouhodobou práci klubu při organizaci Ligy mistrů,“ komentoval ocenění manažer Jihostroje Stanislav Pochop.

Částka ale půjde zase zpět do pořádání nejprestižnější volejbalové soutěže v Evropě. „Peníze nám pomohou s celkovými náklady. Zdaleka je ale nepokryje. Pomůže nám s úhradou cestovného, ubytování, rozhodčích a vstupního poplatku do Ligy mistrů,“ má jasno manažer českého mistra.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze