Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Budvar aréna žila volejbalem, ale Ligu mistrů asi neuvidí

Český volejbalista Michal Kriško útočí přes korejský blok. | foto: ČTK

11 2014
Budějovice mají za sebou jeden ze sportovních vrcholů roku – Světovou ligu ve volejbale. Do Budvar arény přišly na oba zápasy Česka a Jižní Koreje tři tisíce lidí. Vedení Jihostroje si ale nemyslí, že by tým měl v hale hrát důležitá utkání.

Hokejová Budvar aréna má za sebou další premiéru. Minulý čtvrtek a pátek hostila Světovou ligu ve volejbale mezi českým národním týmem a výběrem Jižní Koreje. Podle ohlasů byla dvoudenní akce úspěšná. Nejen proto, že Češi dvakrát vyhráli ve velice dramatických zápasech 3:2.

"Líbilo se mi to. Byla jsem se podívat na utkání v pátek, lidí přišlo dost a volejbal byl opravdu hezký. Akorát bylo všude okolo spoustu lákadel, koukala jsem v hledišti také po známých, tak jsem se občas na samotnou hru nesoustředila," chválila si s úsměvem zápas osmadvacetiletá Monika Fraňková z Českých Budějovic.

Utkání proti asijskému týmu chválili i hráči. Do základní sestavy na obě utkání patřil i univerzál budějovického Jihostroje Michal Kriško. Spolu s ním se divákům ukázali i další Jihočeši – Filip Habr, Petr Michálek a Radek Mach.

"Nám se v tak pěkné atmosféře, kterou vytvořili diváci, hrálo skvěle. Volejbal v hokejové aréně je jiný než v halách, kde obvykle hrajeme, ale nebylo to tak odlišné. Například ve Španělsku nás pozvali do mnohem většího hangáru," říkal Michal Kriško po pátečním zápasu.

Kriško by v Budvar aréně hrál víc

Podle něj nebyla aklimatizace pro volejbalisty zase tak složitá. "Je tady dobrá orientace, ale je jasné, že si na nové prostředí chvíli musíte zvykat. To říkám nejen já, ale i kluci z týmu," dodal Kriško s tím, že on sám by si klidně dokázal představit, že by se do Budvar arény v příští sezoně přesunuly důležité zápasy Jihostroje.

"Myslím si, že by se hala zaplnila. Mile mě překvapilo, že i přes začátek ve čtyři hodiny odpoledne přišlo tolik lidí. Fandili fakt dobře," pochválil diváky. Podle manažera českobudějovického Jihostroje Stanislava Pochopa už vedení klubu před časem uvažovalo o zápasech v Budvar aréně.

"Jednalo by se o zápasy v Lize mistrů nebo vypjatější utkání v play-off, ale jenom jsme o tom uvažovali. Když za námi přišel volejbalový svaz, že chce uspořádat Světovou ligu v Budějovicích, tak jsme si řekli, že bychom to mohli tady vyzkoušet," zmínil Pochop a připomněl, že v hale zůstalo zhruba dva tisíce volných sedaček.

Podobně to vidí i prezident Jihostroje Jan Diviš. "Určitě by se dala Budvar aréna využít na další mezinárodní akce. Ale já osobně preferuji halu na míru pro volejbal. Klukům se hraje lépe, když je podporuje větší a hlasitější kotel, a moc se mi také nezdál příliš velký odstup hráčů od diváků. Ty musíte vtáhnout do hry, proto si nemyslím, že bychom na zimním stadionu měli například při Lize mistrů výhodu domácího prostředí," myslí si Diviš.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze