Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

První ročník liberecké akce Běžím s AVL vyhrál kouč lyžování z Jilemnice

Běh s AVL v Liberci. | foto: Jiří Částka

12 2014
Něco málo pod čtyřicet minut, to je nejlepší čas pilotního závodu Běžím s AVL (Amatérská volejbalová liga), který se uskutečnil ve sportovním areálu ve Vesci v Liberci. Třiačtyřicetiletý Karel Randák z Vrchlabí proťal cílovou pásku desetikilometrového závodu, když stopky časomíry ukazovaly čas 39:36,74.

"Nejsem závodník a ani se nepovažuji za extra běžce. Výsledný čas beru přiměřený mé kondici, věku, zdravotnímu stavu, teplému a větrnému počasí a poměrně náročnému profilu trati," řekl Karel Randák.

Druhý v pořadí Michal Roštejnský na vítěze ztratil pětapadesát vteřin „Z pořadí nedělám žádnou vědu, prostě se v daný moment nezúčastnil nikdo rychlejší, ale radost samozřejmě mám,“ vyprávěl s úsměvem Randák.

Přitom pracuje jako trenér běhu na lyžích na Sportovním gymnáziu v Jilemnici a se svými svěřenci si jde čas od času v nízké intenzitě zaběhat. Vydá to na dvacet kilometrů týdně. Příležitostně si zaběhne přespolní běh, do práce jezdí na kole a jednou týdně se se svými dcerami vydá plavat.

K jeho výkonu dost možná přispělo také to, že kopcovitý vesecký areál zná. "Vesecká trať je náročná, znám ji na in-line bruslích z tréninků se svými svěřenci i z běhu na lyžích. Na trati jsem však dosud nikdy nezávodil. Změny profilu při běhu mě jako běžci na lyžích vyhovují, ale při zmíněném náročném profilu není asfaltový povrch zrovna nejlepší," popsal Randák.

Ženskou část ovládla náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Zuzana Kocumová. Bývalá juniorská mistryně světa v běhu na lyžích a olympionička na desetikilometrové trati na Běžím s AVL zvítězila v čase 44:58,05.

Pro rodiny s dětmi organizátoři vybrali 4,2 kilometru dlouhou trať coby symbolickou desetinu maratonské trati. Závod odstartoval a také si jedno kolo se závodníky zaběhl ambasador akce volejbalista Dukly Liberec Tomáš Hýský.

"Nejsem moc stavěný na dlouhé tratě, ale celé kolo absolvované v prvním startu s rodinami, mě vyburcovalo ho dokončit ve chvíli, kdy mě začali předbíhat o dvacet let mladší běžci. Nechtěl jsem si utrhnout ostudu," konstatoval Hýský.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze