Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vojtíška zklamal nový motor

6 2000
P r a h a - Již poosmé se o tomto víkendu představí na mosteckém autodromu nejlepší evropští truckeři, kteří budou startovat v osmém podniku Evropského poháru FIA tahačů - Czech Truck Prix 2000. Proti minulosti se však na startovní rošt postaví pouze dva čeští jezdci, Daniel Landa a Stanislav Matějovský. V úterý večer totiž definitivně padla avizovaná účast třetího Čecha Františka Vojtíška, který nebyl spokojen s výkonem nového motoru Renault. "Výkon motoru nebyl na dostatečné úrovni, a protože nechceme pouze jezdit uprostřed startovního pole, ale našim krédem je vyhrávat, rozhodli jsme se nestartovat," vysvětlil svůj krok jablonecký závodník.

Kvůli nedostatku času na úpravy a testování nebude Vojtíšek startovat ani na dalším podniku EP v Belgii. "Chtěli bychom se ale zúčastnit posledních závodů v sezoně ve španělské Jaramě," dodal Vojtíšek. Nejvyšší ambice si před sebe klade Landa, čtvrtý muž aktuálního pořadí třídy Race Truck. "Chtěli bychom toto umístění vylepšit, je takové nemastné, neslané. Řadu závodů jsme však nedojeli, přestože jsme byli na prvním nebo druhém místě," přiznal jedenatřicetiletý Landa, který na severu Čech myslí pouze na stupně vítězů. "Vše ostatní by bylo neúspěchem," dodal rezolutně.

Matějovský si tak vysoké cíle neklade, neboť startuje v letošní sezoně premiérově v prestižní třídě Super Race Truck. "Na špičku nám stále ještě něco chybí. Musely si tím ale projít všechny týmy, příští rok už budeme v popředí," věří devátý muž průběžné klasifikace. Dle známého a neměnného schématu se v sobotu i v neděli uskuteční po jednom oficiálním závodu v každé třídě. Proti minulosti se organizátoři rozhodli snížit počet doprovodných závodů, a tak vedle tahačů bude možno v Mostu zhlédnout pouze souboje okruhových octavií v pohárovém závodu České pojišťovny a závody motokár v 'Superracekart worldseries'.

Průběžné pořadí EP po sedmi závodech
Race Truck:
1. Crozier (Fr./MAN) 336 bodů, 2. Lenz (Něm./Mercedes) 306, 3. Bernau (Něm./MAN) 257, 4. Landa (ČR/Sisu) 212, ...14. Vlachová (ČR/Sisu) 13.
Super Race Truck: 1. Körber (Něm./MAN) 272, 2. Luostarinen (Fin./CAT) 271, 3. Östreich (Něm./Mercedes) 258, ...9. Matějovský (ČR/Tatra) 77.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze