Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Juniorský běžec Mlynář se starších nebál. Sázel na finiš

Vojtěch Mlynář zazářil na halovém MČR juniorů a následně i dospělých. Bral tři medaile. | foto: jkottas.com

2 2017
V konkurenci sportovců z velkých oddílů jeho výsledek vyčnívá. Běžec orlickoústecké Jiskry Vojtěch Mlynář v neděli na mistrovství ČR v pražské Stromovce dobyl halové stříbro v závodě na 800 metrů, a doložil tak svoji parádně načasovanou formu, které vděčí i za dvě zlaté z předchozího šampionátu juniorské kategorie v Ostravě. Přitom mu v dubnu bude teprve 19 let.

„Do Prahy jsem jel se čtvrtým nejlepším časem mezi muži a věřím si na finiš, takže jsem doufal, že by medaile mohla cinknout i tam,“ líčil student letohradského gymnázia, jejž k běhání přivedl otec.

Osmistovku považuje za svoji výstavní trať a o to víc jej nadchl výsledný čas 1:50,42 minuty.

„Zaběhl jsem si osobní rekord, který stačí na 5. místo v Evropě mezi juniory. Myslím, že to je opravdu dobrý výkon,“ prohlásil svěřenec trenéra Jana Vencla.

Ve finále přitom pádil o pět vteřin rychleji než ve třetím rozběhu, z něhož postupoval jako druhý v pořadí. Šetřil se na další den. To o týden dříve v ostravských Vítkovicích nebylo možné - musel totiž zvládnout osmi- i patnáctistovku v rozmezí pouhých dvou hodin.

„V každém z těch běhů jsem navíc závodil s jinými soupeři. Nevěděl jsem, jak se mi s tím povede vypořádat, ale vyšlo to tak, jak jsem si představoval,“ těšil se Mlynář z dvojnásobného triumfu.

Po sladké odměně v podobě pódiových umístění jej v příštích týdnech znovu čeká dřina, která se mu, jak vidno, bohatě vyplatila už před halovou sezonou. „Letní mi začíná až v květnu. V přípravě nejdřív naberu kilometry, pak budu rozvíjet i vytrvalost. A v dubnu zrychlíme,“ plánoval.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze