Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vojtěch mění do Krumlova navigátora

25 2006
Český Krumlov - Štěpán Vojtěch s vozem Peugeot 206 WRC bude hlavním favoritem Rallye Český Krumlov, čtvrtého dílu mezinárodního mistrovství republiky v automobilových soutěžích. Podnik je současně součástí tuzemské rallye super série. Liberecký pilot ale těsně před startem mění navigátora. Jeho tradiční spolujezdec Michal Ernst si totiž zlomil nohu.

Liberecký pilot je společně s Leošem Flídrem jediným, kdo ve startovním poli disponuje vozem nejvyšší kategorie WRC, jejichž provoz je od letošní sezony v českých rallye značně omezen.

Vojtěch, který se v domácí soutěži představí po třech startech v mistrovství světa, bude v okolí Českého Krumlova obhajovat prvenství z loňského roku. Do "dvěstěšestky" s ním ale neusedne tradiční spolujezdec Michal Ernst, neboť si v sobotu zlomil nohu. Nahradí jej Štěpán Palivec. Ten byl dlouholetým navigátorem tragicky zesnulého Tomáše Vojtěcha.

"Jeho volba je pro nás nejlepší variantou. Zná perfektně vůz a má zkušenosti z této trati. Navíc spolu fungujeme i po osobní stránce, což je pro mne velmi důležité," uvedl Štěpán Vojtěch v tiskové zprávě OMV rallye týmu.

Změna ve složení posádky nic na jeho cíli nemění. "Chceme jednoznačně obhájit loňské vítězství," řekl Vojtěch.

V pozici lídra průběžného pořadí českého šampionátu se na start postaví Achim Mörtl, který vyhrál první dvě rallye - lednovou Jänner a následnou Šumavu. Nejlepším českým pilotem je zatím druhý Vojtěch Štajf, který na Mörtla ztrácí třináct bodů.

"Chceme se prát o přední příčky, vědomí nutnosti dovezení auta do cíle by pro nás naopak mohlo být faktorem zesilujícím soustředěnost na každý metr trati," uvedl Štajf, který má příští týden startovat v Chorvatsku na INA rallye. Díky tomu si nesmí dovolit svůj vůz na jihu Čech výrazně poškodit.

Zlepšení z Rallye Tatry, kterou vyhrál, bude chtít v okolí Českého Krumlova potvrdit úřadující domácí šampion Václav Pech. Na Slovensku byl konečně spokojen s fungováním svého nového mitsubishi a věří, že podobné to bude i ve čtvrtek a v pátek.

"Podle dostupných informací o skladbě letošní trati se mi zdá, že pořadatelé pro tento ročník připravili snad nejtěžší variantu své rallye v historii. Jede se sice menší počet rychlostních zkoušek, ale zato jsou delší a poskládané z těch nejobtížnějších úseků z minulosti soutěže," uvedl Pech v tiskové zprávě. Vítěz rallye z roku 2002 a 2003 se vydá na trať se startovním číslem jedna.

Čtyřiatřicátý ročník soutěže bude zahájen v pátek v 17:00 a první den na jezdce čekají čtyři rychlostní zkoušky. V sobotu dalších osm. Vítězná posádka bude známa kolem 17. hodiny.

Pořadí českého mistrovství po 3 podnicích:
1. Mörtl, S. Schwarz (Rak., Subaru Impreza STi) 60 bodů, 2. Štajf, Černoch (Subaru Impreza) 47, 3. Gassner, Thannhäuserová (Něm., Mitsubishi Lancer EVO VII) 43, 4. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer EVO IX) 42, 5. Trojan, Řihák (Mitsubishi Lancer EVO VII) 38, 6. Jandík, Chrastecký (Mitsubishi Lancer EVO VII) 30.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze