Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Page byl klíčem k výhře, chválí Američana nymburský spoluhráč Hruban

Vojtěch Hruban (vevo) z Nymburka obchází Matta Janninga ze Sieny. | foto: ČTK

17 2014
Na středeční eurocupové výhře basketbalového Nymburka nad italskou Sienou 78:75, o niž se desetinásobný český mistr musel prát do poslední chvíle, se čtyřiadvacetiletý křídelník Vojtěch Hruban podílel šesti body.

"Zvládnutá koncovka, navíc s týmem kvalit Sieny, vždycky dodá sebevědomí. Pomohla nám dobrá obrana, udrželi jsme protihráče pod bodovým průměrem, takže panuje rozhodně spokojenost," řekl Hruban.

Zápas byl pořádně dramatický. Byly to pro vás hráče stejné nervy jako pro publikum v hale?
Nervy to asi byly, ale myslím, že to prožíváme přece jen méně než diváci, na hřišti to můžeme ovlivnit. Není to tak zlé - když jste v zápase, soustředíte se na hru.

X-faktorem výhry výkon Dylana Page (autora 22 bodů), že?
Ten nás podržel, hlavně v koncovce dal těžké střely, když se nikomu z ostatních hráčů nedařilo dostat se do příhodných pozic. Díky němu jsme si mohli závěr pohlídat, on byl hlavní klíč.

Letos nehrajete evropské soutěže v Pardubicích, v ČEZ Areně jste před duelem se Sienou nastoupili pouze k jednomu ligovému utkání. Uvítal jste možnost zase si tu zahrát Eurocup?
Ale jo, já tuhle halu mám rád, takže to byl příjemný návrat, i vzhledem k té výhře. I loni jsme tu sehráli povedené zápasy.

Užil jste si atmosféru?
Super, spousta lidí, ani jsem nečekal, že jich přijde tolik. Byli jsme z toho nadšení.

Po dvou zápasech se ještě nedá předjímat další vývoj ve skupině, další mač vás čeká v Moskvě proti Chimki, které dosud nezaváhalo. S čím na jeho palubovku pojedete?
Haifa tam teď dostala tvrdý příděl, takže uvidíme, co zvládneme. Budeme se samozřejmě snažit udržet v zápase co nejdéle, dostat se do vyrovnané koncovky a překvapit. Ovšem případná výhra nebude to nejdůležitější, co by nám mělo pomoci k postupu. Zásadní bude udržet neporazitelnost v domácím prostředí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze