Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vodní slalom sní o dalším místě v Sydney

6 2000
P r a h a - Malou naději na rozšíření současné devítičlenné výpravy pro olympijské hry v Sydney o jedno místo mají vodní slalomáři. Na zasedání v Madridu byl před týdnem oficiálně přerozdělen počet míst pro rychlostní kanoistiku a vodní slalom. "Oba sporty dostaly po šesti místech navíc a soutěží ve vodním slalomu se tak zatím zúčastní jedenaosmdesát sportovců. Tím se potvrdilo to, co bylo teoreticky jasné už po skončení loňského mistrovství světa," uvedl předseda slalomové komise Jaroslav Pollert. "Naděje na účast druhého singlkanoisty, v našem případě Lukáše Pollerta, je ale na základě výsledků z mistrovství světa velice malá," dodal v zápětí.

Definitivně jasno bude až při konečné uzávěrce přihlášek 25. srpna, kdy bude provedeno konečné přerozdělení uvolněných míst. "Vodní slalom jako celek by musel dostat ještě alespoň osmnáct míst," propočítává možnosti šéf slalomářů podle propočtů mezinárodní federace.

Nově složenou dvacetičlennou reprezentaci, v níž je zatím devět olympioniků, však nečekají jen olympijské hry. Od středy do neděle absolvuje národní tým soustředění v italské Mezzaně, kde se 24. a 25. června bude potřetí v historii bojovat o tituly mistrů Evropy. V červenci absolvují vodní slalomáři čtveřici závodů Světového poháru, z nichž třetí se koná 21. až 23. v Praze - Troji.

"Nominační boje o olympiádu byly absolutně nejtěžší, jaké jsem kdy absolvoval. Vybíralo se žalostně málo lidí, což se projevilo na psychice závodníků i trenérů," komentoval o víkendu zakončené boje o Sydney šéftrenér vodních slalomářů Jiří Pultera. "Olympiáda je krátkou, nicméně velmi významnou epizodou v životě kanoistů. Všechny, kteří zůstali tentokrát pod čarou, se budeme snažit maximálně motivovat. Už v příštím roce se přece koná v Americe mistrovství světa," řekl.
 
Složení reprezentace:
K1 muži:
Tomáš Kobes (účastník OH), Jiří Prskavec (OH), Ondřej Raab, Jan Kobes.
K1 ženy: Štěpánka Hilgertová (OH), Irena Pavelková (OH), Marcela Sadilová, Marie Řihošková.
C1: Tomáš Indruch (OH), Lukáš Pollert, Stanislav Ježek, Přemysl Vlk.
C2: Marek Jiras/Tomáš Máder (OH), Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek (OH), Jaroslav Pospíšil/Jaroslav Pollert, Daniel Vladař/Marek Vladař.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze