Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vaří, perou, žehlí. A vodní slalomáře při tom kontroluje medvěd

Masér má záskok. Pozná to Štěpánka Hilgertová? | foto: český tým vodních slalomářů

18 2014
Dnes vstoupí v americkém Deep Creeku do bojů mistrovství světa ve vodním slalomu. Ale zatím si připadali i tak trochu jako na skautském táboře. Bydlení? Žádný hotel. Místo něj okupují čeští reprezentanti dřevěné chaty. Každá je pro 10 osob.

„Budeš v té s trenéry,“ informoval šéftrenér Jiří Pultera světového šampiona Vavřince Hradilka. „Tak protekční místo nepožaduju,“ odmítl Hradilek. Raději si užívá pánskou jízdu v chatě s ostatními závodníky. „Vaříme si, pereme, zametáme, žehlíme. A na trhu kupujeme maso z farmy.“

Dva týdny soustředění, které tady před startem mistrovství trávili, jim díky tomu uběhly mnohem rychleji než obvykle.

Chaty stojí jen deset minut chůze od kanálu, mohou se v nich po tréninku převlékat nebo si sem odskočí během dne. Není to jako jinde, kde musí trávit v areálu závodiště celý den.

„Zapálíme krb, jdeme do vířivky, pustíme film,“ líčí Vít Přindiš, druhý muž Světového poháru.

Fotogalerie

Evropský šampion Jiří Prskavec je nadšený: „Když  to srovnám s loňskem, nervozitu před závody necítím žádnou. Zatím jsem si tu připadal jako na dovolené – s tím, že si chodím zajezdit na vodu.“

Hradilek ho opravuje: „Nejsi tu na dovolené.“ „Jsem,“ směje se Prskavec.

Uvnitř chatek mají také kulečník či televizní místnost... a obří figurínu medvěda, s nímž nafotili sérii snímků. Medvěd hraje poker, medvěd masíruje Štěpánku Hilgertovou, medvěd u videa předvádí, jaké dělali chyby. „A když chodím ráno běhat, popelnice jsou rozhrabané od skutečných medvědů,“ vypráví Hradilek.

Další týmy bydlí opodál. „Ve středu jsme byli u Japonců, předtím u Kanaďanů. Je tu snadnější přijít na návštěvu a příjemně pokecat, než když jsme na hotelu.“

Po prvním týdnu soustředění vyrazili na výlet do Washingtonu, k Bílému domu i do muzea letectví a kosmonautiky. Poslední předzávodní den si zpestřili cestou do Pittsburghu na baseball. „Hrají s Bostonem, bude pořádný kotel diváků,“ těšil se Přindiš.

Organizátoři slibují, že mimořádná divácká vlna dorazí i na jejich mistrovství. Dráha je nová, odbude si velkou premiéru. „Vemte si, kde ji postavili. Kanál v horském středisku je bláznivina, to dokážou jen v USA,“ říká Přindiš.

Pohoda, kterou si na svém „skautském táboře“ v Deep Creeku dokázali zrežírovat, by se nyní měla projevit mezi peřejemi. „Můj problém s krkem se zdá vyřešen,“ sděluje před zlatou obhajobou Hradilek. Konkurenti je na kanálu bedlivě pozorují. „To je jasný, že se nás bojí,“ ujišťuje Prskavec.

Jejich medvěd na chatě určitě přikyvuje...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze