Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vodičková chce být ve vodě ostřejší

11 2006
Jablonec nad Nisou - Vydařená sezona přivála nadějné triatlonistce Radce Vodičkové atraktivní nabídku. Na novou sezonu by se měla členka jablonecké Bižuterie připravovat ve společnosti elitních českých reprezentantů Ospalého, Krňávka či Frintové v brněnském Ekol Teamu. "Teď je v jednání můj přestup z Bižuterie, věřím, že to dobře dopadne," říká.

"Ekol je špičkový klub a chci jít výkonnostně nahoru," přeje si Vodičková, jež se začala v Jablonci věnovat triatlonu a duatlonu před šesti lety.

"Bylo by to pro mě v tuto chvíli ideálnější řešení." VBrně totiž studuje Fakultu sportovních studií obor trenérství.

Letošní sezonu korunovala Vodičková o uplynulém víkendu na evropském šampionátu v duatlonu. V italském středisku Rimini získala na tratích 10 km běh, 40 km na kole a 5 km běh v kategorii do 23 let bronz.

"Beru to jako velký úspěch. I když duatlon už v podstatě nemá moc budoucnost. Beru ho jenom jako velmi dobrý trénink pro triatlon, který je o hodně napřed, protože je to olympijská disciplína," tvrdí česká reprezentantka.

"Ale šampionáty si ujít nenechávám. Ráda bych startovala i příští rok v Edinburghu." Největší letošní radost zažila brzy 22letá závodnice už v květnu, kdy si vybojovala nominaci na mistrovství Evropy "dospělých" v triatlonu.

Ve Francii skončila v individuálním závodě na 25. místě jako nejlepší z Češek. A ve štafetě spolu s Radovou a Frintovou oslavily bronzové medaile.

Terénní triatlon, v současnosti hodně progresivní odvětví, si zatím zkusila jednou. "Před rokem jsem vyhrála Xterru v Liberci, ale byl to strašně těžký závod. Tehdy jsem si říkala, že si hodně rozmyslím, jestli to ještě někdy pojedu," zavzpomínala.

"Letos jsem měla nabitou sezonu, ale v příštím roce si terénní triatlon možná zase vyzkouším. Musím si však koupit lepší horské kolo." V novém klubu v Brně chce Radka Vodičková zapracovat hlavně na plavání.

"Ve vodě je vždy pořádná mela. Musím být průbojnější a ostřejší, to k tomu patří. Nesmím se bát. Jinak se už při startu může nabrat rozhodující ztráta," plánuje si. "Věřím, že mi to pomůže k lepšímu umístění na evropském mistrovství v příští sezoně."Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze