Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Voda zastavila provoz na golfových hřištích, další jsou v ohrožení

Poloha oblačného pole nad Českou republikou 18. května ráno na snímku z polární družice NOAA. | foto: ČTK

18 2010
Severomoravská golfová hřiště jsou vinou záplav uzavřena. Až do odvolání se nehraje v Ropici, Čeladné, Ostravici, Šilhéřovicích, Kravařích, ani v Ostravě-Zábřehu.

"Takovýto deštivý a nepříznivý start sezony v historii našeho klubu nepamatujeme," oznámil Zámecký golfový klub Kravaře. Zrušeny byly už víkendové turnaje, klub odvolal i všechny tréninky.

V Ostravici se podařilo udržet v provozu driving range, klubovnu a restauraci, zatímco v nedaleké Čeladné hrozilo zatopení hlavní budovy vodou z jezírka, které je proto odčerpáváno.

V Čeladné se v srpnu uskuteční další ročník Czech Open. Mezi zrušenými akcemi byl i další z turnajů o VIP karty na tento turnaj European Tour.

V Ropici se neuskutečnil další díl seriálu Czech Golf Amateur Tour a areál byl kompletně uzavřen, takže se neuskuteční ani středeční turnaj Golf Magazín Tour.

Většina areálů je zatím opatrná a hlásí, že mimo provoz bude do středy, ale spíš až do odvolání. Pršet má však na některých místech regionu ještě v noci na čtvrtek.

Optimismus šíří v Šilhéřovicích. Přestože počasí neumožňuje stejně jako v okolních areálech řádnou údržbu hřiště, aniž by nedošlo k jeho poškození, přijímají tady přihlášky na nedělní klubový turnaj.

Podmáčená, avšak v provozu, jsou hřiště v Olomouci a Radíkově, potíže mají také ve Zlínském kraji. V Lázních Kostelec jsou některé fairwaje rovněž pod vodou a klub apeluje na ty, kdo se rozhodnou na hřiště jít, aby byli ještě obezřetnější a pečliví při opravách ploch po zásahu holí a dopadu míče než jindy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze