Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vlasy za Davis Cup, vsadili se srbští tenisté. Tak šel Djokovič a spol. dohola

DOHOLA. Srbští tenisté si na oslavu triumfu v Davis Cupu ostříhali vlasy, neváhala ani týmová jednička Novak Djokovič. | foto: AP

6 2010
Kluci, pojďme se vsadit, řekli si srbští tenisté po semifinálovém vítězství nad Čechy. Když vyhrajeme i finále Davis cupu, oholíme si hlavy. Na výsledkové tabuli v neděli večer svítilo: Srbsko 3 - Francie 2. A za oslavného potlesku se bělehradskou halou ozýval zvuk holicího strojku.

Nejdřív zvedli nad hlavu pohár, kolektivně jej políbili. Na hlavu se jim sypaly konfety. Srbové se stali třináctým národem, který ve 110leté historii Davisova poháru usedl na trůn.

"To je největší úspěch naší země, ještě si ani neuvědomujeme, co jsme to vlastně dokázali," povídala srbská jednička Novak Djokovič.

Když to dořekl, přímo doprostřed kurtu kdosi postavil židli a pak se ozvalo BZZZ. Všem čerstvým vítězům tenisového Davisova poháru se na ramena sypaly vlasy.

Všichni šli dohola.

Pod ruce tenisových "kadeřníků" jako první usedl prezident srbského tenisového svazu Slobodan Zivojinovič, pak šel na řadu Djokovič. K vylepšení frizúry se připojil i poradce týmu Niki Pilič, první člověk v historii, který slavil daviscupový titul se třemi různými týmy (mimo Srbska s Chorvaty a Němci).

Šéf srbských tenistů pak s novým účesem říkal: "Jsem holohlavý a šťastný."

"Srbsko je mistrem světa," pokračoval. "Těžko hledám slova, jsem hrdý, protože tihle kluci nám přinesli největší radost, jakou člověk může zažít."

Největší pozornost se točila kolem týmové jedničky Djokoviče. Kolegové mu nejdřív na hlavě vystříhali kříž, publikum se bavilo. "Víte, tohle je finále Davis cupu," vysvětloval Djokovič. "Nic vám nedá víc energie než tohle."

Pak všichni plešatí hráči během tiskové konference vyskočili na stoly, zpívali srbskou lidovou píseň a novináři jim tleskali. Vítězství v Davis cupu je prostě něco výjimečného.

Autor:


Grafton Recruitment Praha
HELPDESK práce na PC, administrativa, zákaznická podpora

Grafton Recruitment Praha
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 18 000 - 22 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze