Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vládci Velké pardubické vrátí na místo triumfů

25 2006
Pardubice - Hrdinové soubojů s Taxisem se vracejí na místo svých triumfů. Registana a Maskul. Dvojnásobní vítězové Velké pardubické z posledních čtyř let se zítra znovu objeví na dráze, na níž se proslavili. Pro oba koně to bude vůbec první letošní start. Důležitější bude pro Registanu. Desetiletá klisna absolvuje Velkou cenu Skanska, třetí kvalifikační dostih na 116. Velkou.

Symbolicky ponese číslo jedna. Je největší favoritkou sobotního vrcholu, steeplechase cross country na 5800 metrů o 200 tisíc korun. "Půjde nám o jediné. Registana by se měla kvalifikovat a zůstat zdravá," řekl její trenér Čestmír Olehla pro server paddock-revue.cz.

Po třech letech se v sedle skvělé klisny objeví český žokej. Znovu to bude Dušan Andrés, jenž s ní tehdy triumfoval v italském Meranu. "Pokud vše klapne, stejné jezdecké obsazení by mělo platit i pro Velkou," prozradil Olehla.

Registana bude mít v dostihu třináct soupeřů. Mezi dva největší se řadí její stájový druh Hastaven (ž. Faltejsek), jenž letos také ještě nestartoval. Druhým hlavním konkurentem bude Retriever, v jehož sedle bude jeho trenér Josef Váňa. Vloni stříbrný kůň ve Velké pardubické letos nedokončil úvodní květnovou kvalifikaci.

V kvalitním startovním poli by měli do boje o přední umístění promluvit i Juniusz (Johnson), jenž už podmínky pro start ve Velké splnil v květnu, Polárník (Složil) či Jack De Traou Land (Váňa ml.).

V kvalifikaci se neobjeví Maskul (ž. Havelka). Jako obhájce vítězství ve Velkémá účast v říjnovémdostihu jistou. Dvanáctiletý hnědák zítra poběží Cenu společnosti Štěpánek, cross country na 5200 metrů.

"Jede se především podívat na závodiště a lidi. Důležitější události pro něj přijdou až v říjnu," pronesl jeho trenér František Holčák.

Maskul však bude favoritem druhého nejatraktivnějšího dostihu sobotního programu. Bude mít zajímavé soupeře. Na startu se objeví například Odyseusz a Troubadour, kteří se už do Velké kvalifikovali, vítězka loňské Ceny Vltavy Ligreta nebo Zengi.

Úvodní pardubický mítink po prázdninové pauze má dvoudenní podobu. Dnes se zde běží rovinové dostihy. Zítřejší Slovenský den je věnován překážkám.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze