Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vítr rušil závody Světového poháru

7 2003
Trodheim - V norském Trondheimu foukal na skokanských můstcích příliš silný vítr a doplatili na to jak skokané, tak sdruženáři, kteří nemohli absolvovat první část své disciplíny. "Nárazy větru jsou za takových okolností nevypočitatelné. O regulérních podmínkách tady nelze mluvit," nechal se slyšet delegát FIS Walter Hofer. Nedělní závody Světového poháru byly zrušeny.

Sdruženáři měli jet sprint, tedy závod, v němž po skoku následuje běh na 7,5 kilometru. O náhradním dějišti závodu a termínu rozhodne dodatečně Mezinárodní lyžařská federace (FIS).

Po sdruženářích se svého závodu Světového poháru nedočkali ani skokani na lyžích. Nárazový vítr, který na velkém můstku dosahoval rychlosti až deseti metrů za sekundu, totiž neustal ani odpoledne.

Rozhodčí nejprve zrušili kvalifikaci a posunuli začátek závodu na patnáctou hodinu. Podmínky se však nelepšily, a proto museli pořadatelé sáhnout ke krajnímu řešení. Ani před týdnem ve finském Kuusamu se přitom závodníci ze stejného důvodu druhého závodu nedočkali.

"Bylo to ještě horší než při úvodních závodech v Kuusamu," připomněl delegát Hofer minulý víkend, kdy na skoky v silném větru doplatil ošklivým pádem Rakušan Christian Morgenstern.Najdete na iDNES.czmobilní verze