Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vítěz Bauer: Mám za sebou famózní výkony, do Vancouveru se bát nemusím

Lukáš Bauer | foto: AP

16 2010
Dvojnásobný král Tour de Ski se potřetí radoval z triumfu v Otepää. Lukáš Bauer na své parádní trati rozdrtil konkurenci rozdílem třídy a s posíleným sebevědomím z posledního předolympijského startu ve Světovém poháru může vyrazit do Vancouveru.

"Super," hodnotil český reprezentant pro svůj web jedenáctý triumf v seriálu SP. "I když jsem se ve středu cítil unavený, tak páteční trénink mi vlil do žil novou energii. Všechno bylo v pohodě"

Takže nikdo tentokrát neměl šanci?
Hned od prvních metrů jsem viděl, že to bude dobrý výsledek. Cítil jsem se silný a jenom jsem doufal, že se ve třetím kole neprojeví únava z Tour de Ski a nevyrupám, což se naštěstí nestalo.

Náskoky ne mezičasech vás mohly uklidňovat. Kdy jste uvěřil v první místo?
Když jsem měl ve druhém kole na druhého náskok 22 vteřin, tak jsem byl přesvědčený, že pokud nespadnu, nebo se nestane něco mimořádného, tak to dovezu. Od půlky závodu jsem věřil, že vyhraju.

Ale Veerpalu se nechtěl vzdát?
Pořád jsem čekal, ale tím, že jsem jel poslední, tak jsem to kontroloval. Nemůžu říci, že bych byl úplně v pohodě, byl to náročný závod, ale bylo to dobrý.

Je to odveta za Liberec a Turín, kde vás Estonec pokaždé porazil?
Ne, vůbec. Potvrdilo se, že mi tady ta trať sedí a atmosféra je vždy perfektní. Už když jsem se před závodem rozjížděl, tak diváci tančili, zpívali a běželi se mnou docela dlouho. Bylo těžké se tím nenechat rozptylovat, ale při závodu jsem to nevnímal.

Už před cílem jste mával rukama ve vzduchu. Co jste to ukazoval?
Tři prsty na počest třetí výhry.

Co když teď někdo řekne: Na startu chybělo hodně běžců ze špičky. Nevadí vám to?
Nevadí. Jednak se na to se historie neptá a pak už na Tour jsem ukázal, že klasiku jezdím dobře. A tady byla hrozba, že závodníci, kteří vynechali Tour a neviděl jsem je od Kuusama, budou v dobrý formě. Třeba Norové to měli jako nominaci na 50 km na olympiádu a měl jsem z nich respekt. Hodně lidí tady nebylo, ale favorité na klasiku ano.

Přišla vám na mysl celková výhra ve Světovém poháru?
Vůbec. Na tu jsme nemyslel ani předloni, kdy jsem celkově vyhrál. Letos myslím na olympiádu a svěťák je minimálně druhořadý.

A teď už směr Vancouver. S jakými myšlenkami?
Že mám za sebou pět famózních výkonů a že pokud zůstanu zdravotně v pořádku, tak nemusím jet s jakýmkoli strachem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze