Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Maturita. A pak už golf pod Kunětickou horou, plánuje Novák

Marie Luňáčková a Vítek Novák jsou nejlepšími českými amatérskými golfisty za rok 2014. | foto: ČTK

21 2016
Loni prošel cutem na European Tour na Albatrossu, letos nejlepší český amatér Vítek Novák dostane další šanci v Challenge Tour. Pátý ročník D+D Real Czech Challenge zařazený do druhé evropské série se hraje u Pardubic příští týden 26. až 29. května a hráči si tady rozdělí na odměnách 175 tisíc eur, což je o pět tisíc víc než loni. Vítěz získá 28 tisíc eur.

Ještě než Novák odcestoval do Golf Resortu Kunětická Hora, měl hodně napilno kvůli maturitě. Jeden týden písemná část, druhý ústní zkouška...

„Pak už ale budu myslet jenom na golf,“ usmíval se Novák.

A co to pro karlovarský talent znamená? „Čekají mě vrcholné amatérské akce jako je mistrovství světa a Evropy a chci se dostat na profi turnaje European a Challenge Tour. Samozřejmě bych chtěl znovu uspět na srpnovém D+D Real Czech Masters,“ vypočítává Novák své nejbližší cíle.

Společně s ním si pátý ročník D+D Real Czech Challenge na Kunětické Hoře zahraje nejméně dvanáct českých golfistů. Karty do turnaje dostane sedm profesionálů, kromě karlovarského Lukáše Tintěry to bude Jan Cafourek, Aleš Kořínek, Petr Gál, Petr Dědek junior, Petr Nič a Daniel Suchan a Česká golfová federace (ČGF) dostala také pět míst pro amatéry, kde nominovala Vítka Nováka, Šimona Zacha, Matyáše Zapletala, Michala Pospíšila a Jiřího Zusku.

„Ještě nám zbývají volná místa. Obsadíme je těmi nejlepšími hráči, kteří zůstanou pod čarou startovní listiny těsně před uzávěrkou. Mohou to být jak čeští, tak zahraniční golfisté,“ říká Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost.

Šanci dostat se do turnaje na základě své omezené hrací karty na Challenge Tour má také loni nejlepší český profesionál Filip Mrůzek. Z českých předních hráčů jsou zatím mimo hru například Ondřej Lieser, Stanislav Matuš či Marek Nový.

Bývalý fotbalový brankář Kořínek letos jako jediný prošel na Challenge Tour cutem do finálových kol. Minulý týden skončil v Turecku na děleném 41. místě a zaznamenal nejlepší umístění českého hráče na Challenge Tour za necelé dva roky.

Děti se učily s profíky

V závěru minulého týdne dorazily do resortu děti z pardubických škol. Připravena byla výuka a seznámení s golfem za účasti profi trenérů a hráčů. „Chtěli jsme, aby si golf vyzkoušelo co nejvíc dětí zábavnou formou. Na malém hřišti s odlehčenými holemi a většími míčky. Každé odpoledne proběhla autogramiáda s nejlepšími hráči,“ vysvětloval Pavel Poulíček, marketingový ředitel Relmostu.Najdete na iDNES.czmobilní verze