Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vitalij Kličko zůstává šampionem, Arreolu porazil před limitem

Vitalij Kličko | foto: AP

27 2009
Ukrajinský boxer Vitalij Kličko je nadále mistrem světa těžké váhy organizace WBC. Amerického vyzyvatele Chrise Arreolu porazil v Los Angeles po desátém kole technickým k.o. a připravil mu první prohru v profesionální kariéře.

"Bylo to ale ještě mnohem těžší, než jsem si myslel," přiznal vítězný
Kličko. Na Arreolově tváři se po skončení zápasu objevily vedle potu a krve také slzy zklamání.

"Je mi to líto, moc jsem chtěl vyhrát a stát se mistrem světa. Ale nedokázal jsem ho dostat. Cokoli jsem udělal, on měl na všechno
odpověď," prohlásil boxer, který v Los Angeles žije a jehož obecenstvo v
průběhu zápasu mohutně hnalo vpřed.

Vyšší a pohyblivější Kličko ale utkání od začátku jasně dominoval, třebaže svého houževnatého protivníka nedokázal poslat k zemi. Stačilo mu s ležérně svěšenýma rukama tančit po ringu, unikat ze soupeřova dosahu a čekat na jeho výpady.

Jakmile se však Arreola odhodlal k útoku, byl pokaždé nemilosrdně potrestán sprškou ran. Podle agentury SID zasáhl Kličko Američana 301 údery, zatímco Arreola se do jeho těla trefil jen šestaosmdesátkrát.

Po desátém kole, v němž Arreola inkasoval další sérii těžkých ran, ringový rozhodčí na pokyn vyzyvatelova kouče souboj zastavil. Statistici celkově Kličkovi napočítali nevídaných 802 pokusů o úder.

"Dostal moc ran. Ale když jsem mu řekl, že to ukončím, strašně ho to
naštvalo," řekl trenér poraženého boxera Henry Ramirez. "Nikdy jsem to
nechtěl vzdát," zlobil se Arreola. "Vydržel toho opravdu hodně. Překvapilo mě, když oznámili, že do jedenáctého kola nenastoupí," podotkl Kličko, který v losangeleském Staples Center před šesti lety prohrál s Lennoxem Lewisem, ale o rok později tam získal právě pás mistra světa WBC.

Po čtyřleté pauze a loňském návratu do ringu zvítězil osmatřicetiletý
Kličko potřetí, celkovou bilanci si vylepšil na 38:2. O deset let mladší
Arreola, jenž toužil stát se v těžké váze prvním šampionem mexického
původu, má nyní skóre 27:1.

Příštím soupeřem Vitalije Klička by mohl být ve sjednocovacím zápasu o
tituly WBC a WBA ruský šampion Nikolaj Valujev. Zbylé hlavní mistrovské pásy pro mistra světa jsou v držení mladšího z bratrské dvojice Vladimira Klička, který  tradičně svému sourozenci pomáhal přímo v ringu.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze