Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pardubický Vinařský půlmaraton očekává 1 500 závodníků

Momentka z vinařského půlmaratonu v Pardubicích | foto: Radek Kalhous, MAFRA

29 2016
Pardubického vinařského půlmaratonu se v letošním roce zúčastní odhadem 1 500 startujících, což je o dvě stovky víc než loni. Koná se 16. dubna a opět bude zároveň mistrovstvím ČR.

Sportovní akce navazuje na více než čtyřicetiletou tradici masového běžeckého závodu, kdy vytrvalci běhali do Chrudimi. Podle šéfa organizačního výboru Oldřicha Bujnocha se přívlastek „vinařský“ vžil brzy a je nezaměnitelný. Každý účastník půlmaratonu a dalších závodů dostává v cíli láhev vína a další dárky.

„Zpočátku jsem potřeboval 100 lahví, teď jich potřebuji 2 500. Jsem vinař, hoteliér, zabývám se gastronomií. Sportovci mi říkali, že víno a sport nejde dohromady, ale podpořily mě Jarmila Kratochvílová a Dana Zátopková, obě vinařky,“ řekl Bujnoch.

Profesionálních sportovců bude na startu půlmaratonu přibližně 150, očekává se účast závodníků z Etiopie a Keni. Běžci přijedou i z družebních měst Pardubic ze Švédska, Skotska, Portugalska, Velké Británie či Itálie.

Kromě běžeckého půlmaratonu se uskuteční na stejně dlouhé trati i závod koloběžkářů a vozíčkářů na handbicích, na programu bude též lidový běh na 1 700 metrů a desetikilometrový běh. „Mým cílem je podporovat sport a postarat se dobře o všechny hobbíky, kteří mají běh rádi,“ dodal Bujnoch.

Akce uzavře velkou část Pardubic. Hlavní závod odstartuje ve 13 hodin na Smetanově náměstí, závěr trati povede přes třídu Míru a cíl bude tradičně na Pernštýnském náměstí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze