Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Villegas si v Palm Beach vytvořil náskok, Čejka kolo pokazil

Camilo Villegas - Honda Classic 2010, třetí kolo. | foto: AP

7 2010
Kolumbijský hitter Camilo Villegas vede po třetím kole turnaj Honda Classic o tři rány před dvojicí Nathan Green, Vijay Singh. Lídr se dostal na bilanci jedenácti ran pod par. Naopak Alex Čejka se na čelo nejenže nedotáhl, nýbrž výrazně klesl až na dělené 36. místo.

Villegas působil v PGA National Resortu v Palm Beach na první devítce suverénně. Brzy se dostal na mínus čtyři a směřoval rychle kupředu. "A přitom je to těžký začátek, bylo až neuvěřitelné, jak se mi dařilo," komentoval svůj start.

Pak ale začal střídat bogey, biridie a pary a zbrzdil se. Po úvodních dvou dnech, kdy zahrál shodně 66 ran, se mírně zhoršil na 67, ale i to je na hřišti s parem 70 vynikající. "Bylo o něco tepleji, ale ten vítr pořád foukal," ulevil si.

Osmadvacetiletý vítěz dvou turnajů PGA Tour (oba vyhrál v roce 2008) začal rok v obdivuhodné formě. Skončil třetí na světové jamkovce a v jediném svém letošním turnaji na rány, jímž byl Phoenix Open, se podělil o osmé místo.

Jestliže v neděli na Floridě získá největší podíl z dotace 5,6 milionu dolarů, vyšvihne se na páté místo finančního žebříčku zámořské profesionální série.

Australan Green se přiblížil svému výkonu z prvního kola, po němž byl ve vedení. Mohl být Villegasovi blíž, ale srazilo jej jediné bogey dne na závěrečné jamce.

Singh z Fidži na šestce zahrál dokonce double bogey, ale nakonec se v sobotní bilanci dostal aspoň na jednu ránu pod par. "Jsem zdravý a zase hraju dobře. Pracuju na nějakých věcech kolem mého švihu a ještě mi tak dvě rány chybějí," uvedl bývalý nejlepší hráč světa.

Vijay Singh - Honda Classic 2010, třetí kolo.

Další dva hráči jsou o další dva údery zpět a konečně jsou to Američané - George McNeill a Matt Every, o nichž na špičkových turnajích nebývá tak často slyšet. Ještě o ránu horší jsou jejich krajané Michael Connel a Anthony Kim. Posledně jmenovaný neunesl tíhu situace ve flightu s Villegasem a na závěrečné trojici jamek připisoval pokaždé bogey.

Čejka si v poměrně solidních, ač větrných podmínkách vybral jedno ze svých špatných kol. Po double bogey na jedenácté jamce se vzápětí nadechl, ale ani druhé birdie dne mu nepomohlo. Vysoké číslo 75 (pět nad par) znamená ztrátu nadějí na výhru, mimořádným zlepšením by se český rodák mohl pokusit o průnik do top 10.

Autor:


Témata: Turnaje
Najdete na iDNES.czmobilní verze