Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Půlpán: V sezoně se trápíme a vítězství v poháru by nás hrozně nakoplo

Pardubický rozehrávač Viktor Půlpán (uprostřed) se prodírá mezi brněnskými Michalem Jedovnickým a Zdeňkem Nehybou. | foto: Martin Veselý, MAFRA

12 2016
Byl nejlepším v asistencích na mistrovství Evropy osmnáctiletých 2014. Patří do báječné party, která loni dobyla historické šesté místo na Evropě dvacetiletých, v šuplíku má i republikové tituly z dorostu. Ale pod takovým tlakem ještě nehrál. Pro 19letého pardubického rozehrávače Viktora Půlpána tak bude pohárové Hyundai Final 4 na domácí půdě pověstným prubířským kamenem.

„Loňské mistrovství Evropy je pro mě osobně ještě o něco výš, ale pohárové Final 4 je samozřejmě prvním vrcholem klubové sezony a bylo by skvělé na něm uspět. Je to náš jasný cíl a máme velkou šanci, když hrajeme doma,“ vyřkne nahlas to, co se stejnou intenzitou před turnajem hlásí už jen Děčín. Opava a Kolín titulový cíl tak zřetelně nevystavují.

„Pro nás by tenhle titul znamenal hodně. Jelikož se v sezoně trochu trápíme, hrozně moc by nás to nakoplo i v lize. Tým na to máme a doufám, že to dopadne dobře. Pro mě by to byl určitě první větší úspěch v mužích,“ nezapomene zdůraznit rozehrávač.

Fotogalerie

Ač si uvědomuje tíhu nadcházejícího klání, zesílenou nervozitu necítí. A to, že klubu by se trofej velmi hodila kvůli letošním oslavám 60 let existence, si také nechce připouštět. „Takhle to nevnímáme, i kdyby to byl 59. rok, nebo jednašedesátý, pro nás hráče by se nic nezměnilo.“

Jako zklidňovač nervozity a emocí nyní funguje i nový týmový stratég Levell Sanders. Ještě v prosinci hráč týmu, jehož prý nerozhodí absolutně nic. „Zatím jsem ho ještě vytočeného neviděl, ani dřív jako hráče. Povahou je to kliďas a sám jsem ještě nepřišel na to, co by ho rozhodit mohlo,“ říká Půlpán.

Bekse los přisoudil do pátečního semifinále (20:00) hodně pikantního soupeře. Čeká ji Kolín, jenž ji pokořil jak před Vánocemi v pardubické hale Dašická, kde se koná i Final 4, tak před týdnem na domácí půdě, kde Východočechům vedle zraněného pivota Kohouta, jejž tým bude postrádat i při Final 4, chyběli i distancovaní Kotas s Nečasem.

„Určitě to bylo oslabení, ale nechtěli jsme to vnímat a rozhodně jsme měli na to Kolín porazit,“ myslí si rozehrávač. A nelze s ním nesouhlasit, vždyť jeho tým vedl v půlce třetí čtvrtiny o 16 bodů. Jenže pak Medvědi zacílili z trojkoviště a za posledních 14 minut utkání odsud vysázeli 11 tref ze 14 pokusů.

„Něco takového jsem ještě nezažil. Taková úspěšnost se jen tak někomu nepovede, bohužel tady se to stalo zrovna proti nám. Kolínu padaly neskutečné střely,“ ještě dnes kroutí hlavou point guard.

Ač Kolín může mít po dvou posledních výhrách z psychologického pohledu navrch, dirigent Beksy to vidí trochu jinak: „V domácím utkání jsme dali jen 50 bodů, venku Kolínu vyšly ty trojky, nám navíc chyběli tři hráči. Při Final 4 bude rotace zase širší a doufám, že to zvládneme líp.“

Je jisté, že pro nadcházející turnaj si Viktor Půlpán nepřeje nic jiného než triumf svého celku. Pokud by na něj ale domácí tým skutečně dosáhl, pro mladého playmakera by to znamenalo o jednu nemalou starost navíc. Souvisí s cyklistikou a odhalí ji každý, kdo v pátek na Dašické otevře program Hyundai Final 4.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze