Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Viking Classic zrušen, golfisté hrající o kartu mají poslední šanci

Viking Classic byl nejprve dvakrát odložen, poté se rozhodlo o jeho úplném zrušení | foto: AP

1 2009
Po téměř dvaceti letech byl zrušen turnaj PGA Tour. Pro mnohé hráče je to nepříjemná zpráva, jelikož se jednalo o předposlední možnost, jak si zajistit hrací kartu pro příští rok.

Dlouhotrvající déšť poškodil hřiště Annandale Golf Clubu velmi výrazně. Za poslední měsíc srážky vystoupaly přes šedesát centimetrů a to způsobilo, že po dvou odkladech byl turnaj Viking Open definitivně zrušen.

"Snažili jsme se udělat vše pro to, aby se mohlo hrát. Chtěli jsme každý den hrát 36 jamek až dů úterý, nebo hrát jen dvě kola. Bohužel ani to nebylo možné," uvedl Slugger White z vedení PGA Tour.

Organizátoři také uvažovali o tom, že by snížili par hřiště 72 na nižší hodnotu a zkrátili jeho délky. Z některých jamek by udělali jen tříparové. Hráči se k takovému kompromisu stavěli skepticky. "Těžko si takový scénář představit," uvedl David Duval pro agenturu Reuters.

Další odklad nebyl možný i z důvodu, že by se řada hráčů dostala do časového tlaku. V příštím týdnu se na území Spojených států sice nehraje (závěrečný Children's Miracle Network Classic začíná až 9. listopadu), ale někteří golfisté se chystají do Číny na HSBC Champions, což je turnaj minisérie World Golf Championship.

Další desítky hráčů se dostaly pod ještě větší tlak. Jedním z nich je i Rich Beem. Ten se nachází na 145. místě finančního žebříčku, přitom hrací kartu na příští rok dostane prvních 125.

"Lhal bych, kdybych řekl, že to se mnou nic neudělalo," řekl Beem. "Ale jediné, co můžu ovlivnit, je má hra. Proto se musím soustředit, abych na Disney hrál co nejlépe a zajistil si kartu," dodal.

Alex Čejka, který měl na turnaji startovat, může být v klidu. Jistotu, že bude do 125. místa finančního žebříčku, už má. Jeho nejbližším programem je Dunlop Phoenix v Japonsku od 19. listopadu.

Viking Classic je patnáctým letošním zámořským turnajem, jehož program byl narušen počasím.

Kvůli dešti byl nějaký turnaj naposledy zrušen v roce 1991. Tehdy se ale Independent Insurance Agents Open přesunul z dubna na říjen. ˇuplně zrušen bez náhradního termínu byl naposledy pro-am turnaj v Pebble Beach.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze