Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: V Telčské výhni zatápěl Čechům těžký švýcarský konkurent

13 2010
Přijel, viděl a málem zvítězil. Stéphane Lovey výrazně oživil šestý turnaj domácího profesionálního okruhu v Telči. Podělil se o druhé místo, shodou okolností s Petrem Skopovým, jenž mu účast na českých hřištích doporučil.

"Loni jsem se zúčastnil jednoho turnaje," připomněl švýcarský golfista své devatenácté místo z Berouna. "Pro tento rok jsem se rozhodl hrát jich víc, tři nebo čtyři, a kombinovat to s turnaji ve Švýcarsku."

Lovey, jenž už deset let žije v Nizozemsku a domovský klub má v Nordwijku s hřištěm, jež sám považuje za nejlepší v zemi, by na konci roku rád zkusil kvalifikaci na European Tour a Challenge Tour.

Po nedělním kole telčského Czech PGA Championship ve hře na rány měl zároveň radost i starost. To první z umístění, to druhé z cesty. "Devět hodin bez zácpy," odtušil na otázku, co ho teď čeká. Jel totiž do Švýcarska, kde se měl v pondělí ráno hlásit na pro-am turnaji.

Czech PGA Championship, Telč

(Na Czech PGA Championship v Telči panovalo vedro. Bílé oblečení se osvědčilo, ekipa kolem Jakuba Stanislava (s deštníkem) ukazuje rozdíl v "ústrojní kázni" mezi hráči a doprovodem.)

Czech PGA Championship, Telč

Kočovný život je něco, nač je třiačtyřicetiletý hráč zvyklý. Golfová klinika PuttingZone, pro kterou pracuje, objíždí hřiště po celém kontinentu. Lovey je specialistou na takzvané intuitivní patování. Nezvyklou kombinací běžného putteru a držení, obvyklého pro puttery s dlouhým shaftem, upoutal i na hřišti u Šiškova mlýna.

Lovey se do loňska příležitostně účastnil turnajů zejména na Alps Tour. Jeho největším úspěchem je vítězství v nizozemském Nationaal Open v roce 2000. Ve vedru, jaké panovalo na Vysočině, prokázal velké zkušenosti a čeští konkurenti jeho hru po očku bedlivě pozorovali.

lovey: češi mají potenciál

Jaké jsou vaše dojmy z prvních startů na Pilsner Urquell Czech PGA Tour?
Fantastické. Tour je dobře organizovaná, panuje na ní velice přátelská atmosféra. Na hřištích, která jsem hrál, byly vytvořeny velice dobré podmínky. A také, což je dobře pro soutěž, na nich byly obtížné pasáže. V Telči jsem proto musel hrát spíš defenzivně.

Myslíte si, že je možné, aby na české turnaje jezdilo víc hráčů ze zahraničí?
Ano, pár mých přátel by rádo přijelo, ale až v září a říjnu, protože teď jsou velice zaneprázdněni. Učí, nebo hrají turnaje doma. Ale já se pokusím přesvědčit je, aby přijeli, protože hřiště jsou tady hezká, Česká republika je velice pěkná země, takže se to snad povede.

Stéphen Lovey, Czech PGA Championship 2010, Telč.Myslím, že je reálné přilákat i hráče z dalších zemí. Prize money nejsou o tolik nižší než například na EPD TOur. Jestli se v budoucnosti podaří je sem dostat, bude to dobré pro tour, protože se zvýší její úroveň, i pro domácí hráče, protože se jim zvedne konkurence. Jestli někdo říká, že je to špatné, protože cizinci odvezou peníze, musím odpovědět: to je sport. Ve sportu jde o to, dostat se na co nejvyšší úroveň. Ten nejlepší vyhrává.

Je úroveň českých hráčů dostatečná na to, aby konkurovali přílivu cizinců?
Ano, rozhodně. Je tu několik velice dobrých hráčů. Myslím, že jim chybí trochu víc sebedůvěry. Musí moc chtít se zlepšit. Musí se sebrat, odjet ven a hrát v mezinárodní konkurenci, získat víc zkušeností. Objet svět a poznat, jak se tam hraje, to je nutnost. Neznám moc starších hráčů, ale některé jsem příležitostně potkal na Alps Tour. Jsou dost dobří na to, aby hráli Challenge Tour, a když se trošku zlepší, budou dost dobří i na European Tour.Témata: Akce, European Tour, Telč
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze