Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Těžká havárie posádky Zapletal - Ouředníček na Rallye Dakar

10 2010
"Havárie české posádky Zapletal - Ouředníček, loni sedmé v cíli Dakaru, nezůstala dakarským konvojem nepovšimnuta. Neustále k nám Čechům někdo chodí a ptá se na Mirka, jak mu je a co se s ním děje. Byla to obrovská smůla," píše z Chille Ivo Kaštan.

V roce 2010 už bývalý motorkář Kaštan nezávodí, ale je na Dakaru jako manažer Slováka Svitka. "V bivaku jsem vždy hodně brzo, a tak jsem pokaždé zabíral nějaké dobré místo a vypáskoval ho pro nás. Tedy pro posádky Zapletala a Lopraise. Ale ani jeden z nich dál nepokračuje," pokračuje Kaštan.

Poslední Tatrou v soutěži je nyní asistenční kamion Czech Dakar Teamu Martina Kolomý. Ačkoliv není nijak vpředu v pořadí, zájem o něj je velký. "Hodně se o něj všichni zajímají. Tatra, to je ikona Dakaru. Má tady velké jméno."

Pořadatelé chtějí, aby alespoň jedna Tatra dojela do cíle. "Tatra je tady rozhodně populárnější než kamazy. Ne že by je snad tak neměli rádi, ale je na nich vidět, že to je velký a bohatý tovární tým."

"Letos se startovní pole hodně rychle smrsklo, závodníků je pomálu, ale do dakarské kvóty 1/3 až 1/2 původního startovního pole se to podle mě v cíli vtěsná," dodává Kaštan.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze