Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Tanečnice Rublevová při krasobruslařském ME odhalila ňadro

Jekatěrina Rublevová z Ruska zaujala při povinných tancích na ME v krasobruslení menší nehodou. | foto: Reuters

20 2009
Ruskou tanečnici Jekatěrinu Rublevovou na krasobruslařském evropském šampionátu v Helsinkách zradil kostým a nechtěně odhalila pravé ňadro. Třiadvacetiletá Moskvanka si růžový úbor za jízdy upravila a dokončila povinný tanec.

Jekatěrina Rublevová je po povinných tancích s partnerem Ivanem Šeferem na průběžné dvanácté pozici.

Po skončení povinného tance Rublevová marně hledala příčiny kuriózní nehody. "Nevím, jak se to stalo, prostě to prasklo," řekla krasobruslařka, která se po incidentu jen těžko soustředila na svůj výkon.

"O našem bruslení vám toho moc neřeknu, protože jsem myslela jen na svoje šaty. Nic si nepamatuji, protože jediné, o co jsem se snažila, bylo udržet nahoře sklouzávající část kostýmu. Dokonce jsem slyšela, jak na mě někteří lidé z publika hvízdají," líčila.

Pokud by se jí něco podobného stalo při čtvrtečním originálním nebo pátečním volném tanci, sledovalo by to z ochozů výrazně více fanoušků.

Povinné tance jsou totiž tradičně zdaleka nejméně navštěvovanou částí vrcholných soutěží.

Krátký program sportovních dvojic vyhráli Muchortovová a Trankov

Ruští krasobruslaři Maria Muchortovová a Maxim Trankov vedou po krátkém programu soutěž sportovních dvojic na mistrovství Evropy.

Na šampionátu v Helsinkách dnes využili chyby obhájců titulu a úřadujících mistrů světa Aliony Savchenkové a Robina Szolkowého z Německa a ziskem 69,62 bodu je odsunuli na druhou pozici.

Třetí jsou zatím další ruští reprezentanti Juko Kawagučiová a Alexander Smirnov.

Savchenková se Szolkowým nabrali před středečními volnými jízdami takřka tříbodovou ztrátu na Muchortovovou s Trankovem kvůli pádu partnera při sólovém trojitém toeloopu.

Obhájci stříbrných medailí, kteří uzavírali startovní pole, naopak zajeli naprosto čistý krátký program a vylepšili si osobní rekord o více než tři body.

Svěřencům Inga Steuera navíc ze třetího místa dýchají na záda Kawagučiová se Smirnovem, kteří na ně ztrácejí pouhých 1,26 bodu. Ti rovněž předvedli bezchybný krátký program, ale větší obtížnost jednotlivých prvků a vyšší známky za předvedení rozhodly ve prospěch německých favoritů.

Taneční páry - povinné tance: 1. Chochlovová, Novickij (Rus.) 37,43 b., 2. Faiellaová, Scali (It.) 36,03, 3. Kerrová, Kerr (Brit.) 34,89, 4. Bourzatová, Bourzat (Fr.) 34,38, 5. Domninová, Šabalin (Rus.) 33,53, 6. Carronová, Jost (Fr.) 33,21, ...16. Hájková, Vincour (ČR) 26,66.

Sportovní dvojice - krátký program: 1. Muchortovová, Trankov (Rus.) 69,62 bodu, 2. Savchenková, Szolkowy (Něm.) 66,64, 3. Kawagučiová, Smirnov (Rus.) 65,38, 4. Volosožarová, Morozov (Ukr.) 56,20, 5. Iljušečkinová, Maisuradze (Rus.) 52,42, 6. Kempová, King (Brit.) 47,98.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze