Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Padl na kurt s svíjel se v bolestech. Simuloval tenisový fracek?

Daniel Köllerer je svými excesy pověstný. | foto: Profimedia.cz

15 2010
Daniel Köllerer na sebe opět upoutal pozornost. Rakouský tenista, který má na profesionálním okruhu zřejmě nejhorší pověst, odstoupil z challengeru v Polsku poté, co ho údajně při jedné z výměn praštil soupeř raketou. Šlo o simulování, jak se vyhnout zbytku zápasu, nebo skutečně bolestivý zásah?

Ten duel proti druhému nasazenému Uruguayci Pablu Cuevasovi byl vypjatý už od začátku.

Šestadvacetiletý Rakušan se vztekal, házel raketou, diskutoval s rozhodčím. Vrchol všeho ale přišel na začátku rozhodujícího setu.

Köllerer při jedné z výměn zahrál míček těsně za síť a sám se svou přítomností u pásky snažil znesnadnit jeho vrácení. Cuevas míček doběhl... napřáhl... ale balonek nezasáhl.

Krátká prodleva - a Rakušan se kácí k zemi jako podťatý. V diskuzi s rozhodčím poté ukazuje na bolavé místo pod kolenem jako důsledek Cuevasova nešťastného zásahu. Vzápětí duel skrečuje.

Soupeřům nadával do opic a posílal je do džunge

Zda šlo o zásah nebo ne, není z videa zcela průkazné. Ale kdyby Köellerer simuloval, nikdo by se nemohl divit. Známý bouřlivák si kvůli svým incidentům vysloužil přezdívku Bláznivý Dani. A kvůli jeho kouskům se s momentálně 213. hráčem žebříčku už téměř nikdo nebaví.

Alergičtí jsou na něj zejména v Jižní Americe. Na dva brazilské soupeře před čtyřmi lety pokřikoval, ať se vrátí do džungle. Při tom napodoboval opici.

O rok dříve se tehdy sedmnáctiletý Juan Martin Del Potro málem nervově sesypal, když mu Köllerer naznačoval, jak si Argentinec stříkačkou píchá zakázané látky.

Ani rvačkám se soupeři se Rakušan nevyhýbá. S Italem Luzzim se popral při podávání rukou, do nichž si Köllerer uplivnul.

Letos v červnu pak tak dlouho provokoval krajana Koubka, až se Koubek naštval a přímo na kurtu ho přiškrtil.


Půlroční distanc pak vyfasoval za to, že velmi sprostě nadával Španělu Almagrovi.

Další trest Köllerer vyfasoval letos v srpnu. To když se na jeho osobních internetových stránkách objevily kurzy na zápasy a odkazy na sázkařské weby.

Köllerer a jeho manažer Manfred Nareyka dostali tříměsíční trest s dvouletou podmínkou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze