Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Jak rozchechtaný Federer v upoutávce na exhibici odboural Nadala

Oba králové současného tenisu se letos utkali dvakrát. V Madridu zvítězil Nadal, Federer mu porážku oplatil ve finále listopadového Turnaje mistrů (na snímku) | foto: AP

20 2010
Vrchol sezony v podobě vzájemného finále na Turnaji mistrů už mají za sebou, přesto se Roger Federer a Rafael Nadal s tenisovým rokem ještě neloučí. V úterý a ve středu budou bavit diváky v Curychu a v Madridu v rámci duelů pro své nadace. A že nejsou jen tenisové stroje, ukázali už v upoutávce, v níž Švýcar svým smíchem odboural televizní štáb včetně svého soupeře.

To video baví nejen tenisové fanoušky už několik měsíců. Rozchechtaný Roger Federer v upoutávce na úterní exhibici v Curychu odrovnal nejen svého velkého rivala ze Španělska, ale také televizní štáb.

Normálně by bylo hotovo za třicet sekund.

Ale světová dvojka ze Švýcarska ne a ne zachovat kamennou tvář a začít souvislý dialog. Zpočátku neutrální Nadal po chvíli nakažlivému smíchu podléhá.

federer - nadal

Dialog v upoutávce:

Federer: "Tak, Rafo, už víš, co mi dáš letos k Vánocům?"

Nadal: "Víš ty co? Přiletím do Švýcarska a budu hrát na exhibici pro tvou nadaci."

Federer: "Paráda!"

Nadal: "A co ty dáš mně?"

Federer: "První set."

Nadal: "Výborně. Uvidíme se v Curychu."

A výsledek? Šťouchání obou rivalů, kamarádské plácání, utírání slz. Promo se povedlo až po téměř pěti minutách.

Na úterní a středeční duely s prvním hráčem světa Nadalem v rámci charitativního projektu "Zápas pro Afriku" se Federer těší.

Do Curychu přiletěl o dva dny dříve, manželku Mirku a dcery-dvojčata nechal ve slunné Dubaji.

"Cílem této akce je získat nějaké peníze. Věřím, že divákům nabídneme velkolepou show," řekl Federer médiím po příletu. "Bude to víc než jen tenisový zápas. Je to nejdůležitější akce, kterou jsem já a moje nadace kdy pořádali."

Švýcara jen trochu mrzelo, že vstupenky byly vyprodány téměř okamžitě. "Ale zase nikdy nevíte, kdy se naskytne taková příležitost. Zvlášť v období Vánoc," dodal Federer. 

Jeden večer by měl černému kontinentu vydělat až milion dolarů. "Afrika je kontinent, který potřebuje pomoc. A pro mě je, speciálně Jižní Afrika, mým druhým domovem," poukázal šestnáctinásobný grandslamový šampion na fakt, že jeho matka Lynette z JAR pochází.

Oba nejlepší tenisté planety se ve vzájemných exhibicích utkávají poměrně často.

Před třemi lety se na Mallorce utkali v "Bitvě povrchů", kdy na jedné straně dvorce byla antuka a na druhé tráva. V New Yorku oběma gigantům připravili minikurt přímo na Times Square. Zkraje letošního roku si pak v Dubaji oba vyzkoušeli hru neobvykle na "létajícím koberci".

VIDEO: JAK FEDERER SVÝM SMÍCHEM ODBOURAL NADALA

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze