Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Bělovlasá stařenka předvádí v 86 letech gymnastická kouzla

GYMNASTICKÁ BABIČKA. Johanna Quaasová předvádí v 86 letech náročné cviky na bradlech. | foto: Profimedia.cz

1 2012
Napadne vás, co budete dělat v 86 letech? Nebo vzpomenete si, co jste tehdy dělali? Německá babička Johanna Quaasová holduje sportovní gymnastice. A při svém exhibičním vystoupení na závodech v německé Chotěbuzi předváděla kousky, na které by se nezmohli o generace mladší lidé.

Jako malá holka mohla vidět, jak gymnasta Alois Hudec získává na olympijských hrách v Berlíně v roce 1936 před Hitlerovými zraky pro Československo zlatou medaili, takovou je pamětnicí.

Jenže tehdy ji asi tohle sportovní odvětví tolik nebralo, v mládí se věnovala hlavně házené, v níž se v padesátých letech dokonce stala mistryní NDR. Gymnastice propadla až po třicítce a stala se její velkou láskou.

Usměvavá paní s bílými vlasy a pevným držením těla se teď blíží k devadesátce a předvádí neuvěřitelné výkony. Chtěla by si i zazávodit, jenže má smůlu. "Ráda bych se poměřila s ostatními, bohužel ve všech ostatních sportech jsou evropské šampionáty nebo mistrovství světa seniorů, jen v gymnastice ne," litovala Quaasová v rozhovoru, který se objevil na Youtube.

A právě tady se stávají hitem záběry z jejích vystoupení v Chotěbuzi. Třeba na bradlech si nejprve posune skokánek blíž k nářadí, vyšvihne se nahoru a pustí se do sestavy, při níž se vzepře na silných pažích nebo se prostě pověsí hlavou dolů. Na závěr seskočí na žíněnku a zamává nadšeným divákům. Publikum bouří, zcela zaslouženě. Svou mimořádnou tělesnou kondici pak ukazuje i při prostných...

Takže, co budete dělat v 86 letech? Co děláte nebo jste dělali?

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze