Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Elitnímu rakouskému tenistovi ruply nervy a napadl soupeře

Stefan Koubek se se soupeřem nemazlil a chytil ho pod krkem. | foto: Profimedia.cz

7 2010
Tak to se nevidí často. Dva elitní rakouští tenisté Stefan Koubek a Daniel Köllerer se do sebe pustili při zápase regionální ligy. Incident odstartovala válka slov, kterou Koubek zakončil chycením svého soupeře pod krkem.

Případ je o to zajímavější, že oba hráči nejsou žádná ořezávátka.

Vždyť po Melzerovi jsou to druhý a třetí tenista své země. Oba reprezentují v Davis Cupu a Koubek je navíc tréninkovým partnerem Rogera Federera.

Přestože oběma hráčům patří v žebříčku umístění těsně za světovou stovkou, byl Koubek před deseti lety 20. a Köllerer ještě loni 55.

"Provokoval mě," nechal se slyšet třiatřicetiletý Koubek. Köllerer mu při přestřelce řekl, ať si sedne, načež Koubek odvětil, že ví, co má dělat. Jenže Köllerer poté použil nepublikovatelné výrazy, a to Koubka dopálilo. "Všichni to slyšeli, jen rozhodčí ne," divil se.

Za stavu 4:6 a 3:2 při střídání stran přišel k soupeřově lavici a Köllerera chytil pod krkem. Rozhodčí na umpiru okamžitě utkání ukončil a Koubka diskvalifikoval.

Omlouvat se ale Koubek nehodlá. "On je ten poslední, komu bych se měl omluvit. Udělal jsem to, co by udělal každý normální chlap."

V září si budou moci oba kohouti své skandální vystoupení vysvětlit. Daviscupový kapitán Gilbert Schaller je oba pozval do týmu k duelu o postup do Světové skupiny proti Izraeli. "Budu s oběma mluvit. Co se stalo, poškozuje rakouský tenis," řekl Schaller.

VIDEO: PODÍVEJTE SE NA INCIDENT

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze