Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Omyl, který zamrzí: šetřil čas - a pak zjistil, že jeho tým prohrál

Ikenna Ndugba z Bryant Bulldogs právě doskočil míč. | foto: Profimedia.cz

30 2016
Takhle se proslavit asi netoužil. Jeho oslavy netrvaly dlouho, rychle se proměnily v pocity studu. Ikenna Ndugba zbabral závěr zápasu svého týmu.

Osmnáctiletý bostonský rodák Ndugba hraje basketbal za Bryant Bulldogs v americké univerzitní NCAA. A koncovka proti Brown Bears mu hrubě nevyšla.

Měl šanci zvrátit nejtěsnější porážku. Jenže místo rychlé akce zvolil kličkování. Se závěrečným klaksonem se začal radovat, vyhodil míč do vzduchu. Byl ve svém týmu jediný, kdo se ocitl v euforii.

Až reakce spoluhráčů a trenérů mu napověděly, že je něco špatně. Čas šetřil zbytečně. Vůbec si neuvědomil, že skóre zápasu je proti němu. Když to zjistil, hlava šla do dlaní.

Polehčující okolnosti? Poslední desítky sekund se proměnily v přestřelku, vedení šlo ze strany na stranu. Po trojce Ndugbova spoluhráče Nisreho Zouzouy šel Bryant do náskoku, na opačně polovině však výsledek otočil donáškou Tavon Blackmon.

Tři sekundy a osm desetin navrch, tolik měli Bulldogs na další zvrat. Jenže tuhle šanci už nezkusili využít, míč si vzal do ruky jejich nejhůř informovaný muž.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze