Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Řekla ano. Campenaerts má své rande, stálo ho 100 švýcarských franků

Victor Campenaerts projíždí cílem časovky se vzkazem na hrudi: Carlien Daten? | foto: Repro Twitter

19 2017
Spousta lidí v úterní čtyřicetikilometrové časovce na Giru d ́Italia očekávala, že belgický šampion Victor Campenaerts bude útočit na nejvyšší příčky. Ten ale myslel na jiné věci. Do cíle dojel na 182. místě s jedenáctiminutovou ztrátou, přesto s úsměvem na tváři a pozvánkou na rande na hrudi. Byla to pozvánka pěkně drahá - stála ho 100 švýcarských franků.

Možná se vám ty obrázky z úterní časovky na Giru d ́Italia z Foligna do Montefalka vybaví. Na startu právě stojí belgický šampion Victor Campenaerts, který by za normálních okolností mohl bojovat o vítězství v etapě.

„Ale rozhodli jsme se obětovat mé šance, abych Steviemu (Kruijswijkovi - lídrovi týmu) pomohl v horách,“ vysvětloval pětadvacetiletý Belgičan.

Svou pohodovou jízdu tak využil po svém. Když stál na startovní rampě, začal si rozepínat dres vyvedený v belgické trikolóře. Pod ním měl fixou napsaný vzkaz: „Carlien Daten?“, což by se dalo přeložit jako „Carlien, půjdeš se mnou ven?“

16.května 2017 v 15:20, příspěvek archivován: 19.května 2017 v 09:42

VIDEO: Belgian rider Victor Campenaerts uses Tuesday's time trial as a chance to ask mystery girl Carlien out on a date... #Giro100 https://t.co/t1Fza0Nr9b

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Belgian rider Victor Campenaerts uses Tuesday's time trial as a chance to ask mystery girl Carlien out on a date... #Giro100 https://t.co/t1Fza0Nr9b

Kamery pak Campenaertse zabíraly o to častěji a hlavně v cíli, kterým projel opět s rozepnutým dresem. „Znám ji už docela dlouho, ale nikdy jsem neměl dost kuráže pozvat ji ven. Tak jsem to udělal touhle cestou,“ vysvětloval.

V belgických Flandrech se video okamžitě stalo hitem v televizích i na sociálních sítích. Horší bylo, že tajemná Carlien Campenaertsův vzkaz neviděla.

„Byla jsem hodně překvapená. Přišla jsem z jednání a viděla všechny ty zprávy a nepřijaté hovory. Říkala jsem si, co se děje, když mi zavolal jeden novinář a všechno mi vysvětlil. Bylo to milé,“ nechala se slyšet.

A pokračovala: „Nemohla jsem odmítnout po tom, co na Giru udělal. Už mi i volal, abychom se dohodli na datu.“

Belgická dvojice se spolu zná už delší dobu. Carlien Cavensová kdysi soutěžila v triatlonu a brala plavecké rady právě od belgického cyklisty stáje LottoNL-Jumbo.

Pak se ale přestali vídat, až se Campenaerts odhodlal k činu. Sejít se mají 2. června. „Ráda bych vyrazila na kole, ale nevím, jestli na to bude mít po Giru chuť. Když ne, dáme si něco k jídlu. Hlavně nesmíme jít do kina, vždycky tam usnu,“ smála se.

Už teď je jasné, že půjde o jedno z nejdražších rande v Campenaertsově životě. Mezinárodní cyklistická unie totiž pro jeho kousek neměla pochopení, podle ní Belgičan poškodil obraz cyklistiky. Proto mu napařila pokutu 100 švýcarských franků.

To ale belgickému cyklistovi nevadí. „Hlavně že to vyšlo, mám své rande,“ smál se. „Pokutu samozřejmě přijímám, teď se vrátím k pomoci Steviemu a pokud dojede do cíle na stupních vítězů, třeba Carlien přivezu do Milána na oslavu.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze