Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Veterán Mediate v Kalifornii září, Čejka odstoupil

Rocco Mediate vede po dvou kolech Frys.com Open o tři rány. | foto: pgatour.com

16 2010
Co Rocco Mediate předvedl v úvodních dvou kolech Frys.com Open, to se mu naposledy podařilo před třiadvaceti lety.

Veterán Rocco Mediate hraje na kalifornském Frys.com Open, který je třetím turnajem Podzimní série PGA Tour, jako vyměněný. V obou odehraných kolech zářil a po polovině turnaje vede o tři rány.

Ve čtvrtek mu na zahrání osmnácti jamek stačilo 64 ran, v pátek potřeboval jen o jednu víc. Mít za dvě kola 129 úderů, to se v bohaté kariéře sedmačtyřicetiletého Američana podařilo jen jednou - a to v roce 1987, před dlouhými třiadvaceti lety, na Chattanooga Classic.

Mediate, jenž před dvěma lety prohrál play-off o vítězství na US Open s Tigerem Woodsem, stejně jako ve čtvrtek řádil na greenech, když si vystačil jen s 23 putty.

Další údaj ze statistik, který potvrzuje výjimečný výkon - když do Kalifornie přijížděl, měl letos na svém kontě 990 odehraných jamek v rámci PGA Tour. A pouze jedinkrát proměnil putt delší než deset metrů. V pátek se mu to podařilo hned dvakrát.

Rjudži Imada, první kolo Frys.com Open 2010.

Druhý Rjudži Imada ztrácí na Mediateho tři rány.

Ve čtvrtek zahrál hole-in-one, ale i o den později se Mediatemu povedl skvělý kousek, když mu na čtyřparovou jamku stačily dvě rány - sedmičkou železem se trefil na 150 metrů.

Není proto divu, že v CordeValle Golf Clubu má rázně vykročeno za vítězstvím, které by bylo jeho prvním po osmi letech. Dvě kola před koncem má náskok tří ran před o hrací kartu bojujícím Rjudžim Imadou.

Dostatečně daleko

I Mediate potřebuje skvělý výsledek, aby si PGA Tour zahrál v následujících sezonách. "Chci na PGA Tour zůstat ještě tak pět let," říká sedmačtyřicetiletý hráč a dodává, že i když z týčka odpaluje jen 250 metrů, může soupeřit s kýmkoliv na americkém okruhu, zejména pokud se mu bude na greenech dařit jako v uplynulých dvou kolech. Proto kdyby se nekvalifikoval skrze finanční žebříček, je připraven projít obávanou kvalifikační školou.

"Přes svůj věk se cítím fyzicky v pohodě. Švih mám dobrý. Všichni se mě ptají, jak daleko odpaluji. Já odpovídám, že dostatečně daleko. A je mi jedno, jestli to je 250 metrů. Když umím hrát s dlouhými holemi, nepotřebuji odpalovat dál," uvedl Mediate.

Alex Čejka, Turning Stone Resort Championship 2010.

Alex Čejka z turnaje odstoupil.

"Nemůžu se dočkat dalšího kola. Mám rád, když upoutávám pozornost. Chci tu dlouhou dobu bez výhry ukončit." Sám prý ale při nástupu na desáté odpaliště, odkud startoval, nečekal, že se mu podaří zahrát šest ran pod par.

Po osmi jamkách druhého kola odstoupil český rodák Alex Čejka. Německý reprezentant byl v tu chvíli s dvěma údery nad par daleko od předních míst.

Frys.com Open - po 2. kole

1. Rocco Mediate (USA) 64-65 (-13)
2. Rjudži Imada (Japonsko) 65-67 (-10)
3. Dean Wilson (USA) 69-64, David Duval (USA) 68-65 (-9)
5. Rickie Fowler (USA) 69-65, Henrik Stenson (Švédsko) 67-67, Tim Herron (USA) 67-67, Will MacKenzie (USA) 66-68, Bo Van Pelt (USA) 65-69 (-8)
10. Alex Prugh (USA) 69-66, Charlie Wi (Jižní Korea) 70-65, Shaun Micheel (USA) 66-69, John Mallinger (USA) 66-69, Aaron Baddeley (Austrálie) 70-65, Chris Tidland (USA) 70-65 (-7)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze