Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Veslaři z Cambridge v Praze: skvělá party s výpraskem

Veslaři z Cambridge | foto: theboatrace.org

7 2010
Skončily Primátorky, dlouhatánský večírek veslujících studentů Cambridge v Praze právě začínal. Šíleným skokem do kalné Vltavy z Palackého mostu ho symbolicky zahájil Geoff Roth. Kanadský veslař skákal vmístech, kde se před pár lety při natáčení akčního filmu xXx zabil americký kaskadér.

"Geoff je blázen, ale je dospělý. A neexistuje síla, jak ho zadržet při jeho šílených nápadech. Musel jsem se otočit a odejít. Naštěstí vyplaval," oddechl si Chris Nilsson, novozélandský trenér Cambridge, který byl v době skoku na mostě shodou okolností také – na vycházce po Praze doprovázel svou ženu.

Dámu, která vlastně rozhodla o letošním startu Cambridge v Praze, když řekla váhajícímu choti, že chce českou metropoli vidět. Nilsson nejspíš dobře věděl, proč se startem váhá. Skok do Vltavy z osmimetrové výšky dopadl včera po poledni pro veslaře dobře. Lépe řečeno báječně ve srovnání s vystoupením Cambridge na Vltavě.

Na 97. ročník primátorek byli závodníci slavné anglické univerzity pozváni s úkolem utnout 30 let trvající neporazitelnost Dukly. Jenže nedokázali se probojovat ani do finále, a navíc našli přemožitele i v malém finále: amatéry Bohemians. Skončili tak v primátorkách sedmí.

"Víte, studium v Cambridgi, to bývá i 14 hodin denně v knihovně. Amy jsme se po letošním vítězství nad Oxfordem museli hodně učit a skládat zkoušky," přiznal Rob Weitemeyer, kanadský člen vítězné sestavy Cambridge proti Oxfordu a zároveň té, jež dostala o víkendu výprask v Praze. "Chyběl nám trénink," dodal bez okolků.

Zásadně tak opravil bojovná předstartovní slova amerického šéfa lodi Deaglana McEacherna o tvrdé individuální přípravě veslařů Cambridge na Duklu. Sám McEachern přišel kvůli studiu i o včerejší party, hned po primátorkách letěl do Anglie na dnešní zkoušku.

"Bylo vidět, že Cambridge svůj hlavní závod měla začátkem dubna a že už tréninku nedali tolik," řekl Petr Blecha, trenér Dukly. Ta slaví 31. triumf v řadě, ale i ten byl překvapivý: vybojovala ho totiž osma skifařů, jež o desetinu vteřiny přemohla nepárové specialisty.

Autor:


Témata: veslování, knihovny
Najdete na iDNES.czmobilní verze