Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Veslaři míří na polské jezero Malta

14 2006
Praha - O dvě české posádky méně než před třemi týdny v Německu se představí ve druhém dílu Světového poháru ve veslování, který od čtvrtka do soboty hostí jezero Malta v polské Poznani. Na rozdíl od Mnichova neobsadí čeští reprezentanti skif lehkých vah žen a dvojku bez kormidelníka mužů.

Zatímco dvojku bez kormidelníka vyřadila ze hry nemoc Jana Schindlera, skifařku Danielu Nacházelovou souboj se světovou elitou mine zejména proto, že před třemi týdny v Německu propadla a startovala až v C-finále.

Nacházelová se přesto v Polsku představí. Usedne totiž do nově utvořené párové čtyřky společně s Irenou Neffeovou, Žanetou Smejkalovou a Libuší Bruncvíkovou.

"Jsem zvědavý, jak tahle posádka dopadne. Dobré je, že je přihlášeno osm lodí a vedle rozjížďky ji tak čekají i další jízdy," řekl reprezentační šéftrenér Přemysl Panuška.

Ke změně dojde i ve složení posádek lehkých vah mužů. Bývalý mistr světa Michal Vabroušek se představí na skifu, bratrská dvojice Jan a Ondřej Vetešníkové na dvojskifu. V Mnichově spolu přitom jel Vabroušek s Ondřejem Vetešníkem.

Čeští veslaři se v Poznani budou snažit navázat na tři medailové úspěchy z úvodu seriálu.

V Německu vyhrála párová čtyřka David Jirka, Tomáš Karas, Václav Chalupa, Milan Doleček, která se tak na jezeře Malta na startu objeví ve žlutých dresech pro vedoucí posádku své disciplíny.

Skifařka Miroslava Knapková byla v Mnichově druhá a nečekaný bronz přidal dvojskif Gabriela Vařeková, Jitka Antošová.

Vysoké ambice má i skifař Ondřej Synek, který v mnichovském finále dojel pátý.

"Kdyby se nám podařilo zopakovat výsledky z Německa, byli bychom samozřejmě
spokojeni. V Polsku bude sice asi o patnáct procent lodí méně, ale konkurence bude opět velmi dobrá," dodal Panuška.

Nominace:
Ženy:
Miroslava Knapková (skif), Gabriela Vařeková, Jitka Antošová (dvojskif), Irena Neffeová, Daniela Nacházelová, Žaneta Smejkalová, Libuše
Bruncvíková (párová čtyřka).
Muži: Ondřej Synek (skif), Michal Vabroušek (skif lehkých vah), Jan Vetešník, Ondřej Vetešník (dvojskif lehkých vah), Karel Neffe, Petr Vitásek, Jan Gruber, Jakub Zof (čtyřka bez kormidelníka), David Jirka, Tomáš Karas, Václav Chalupa, Milan Doleček (párová čtyřka).

Autoři: ,


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze