Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Veselí k titulu dotáhly dcery fotbalistů

16 2006
Veselí nad Moravou - Jak to dopadne, když se fotbalistům narodí dcery? Třeba tak, že pro ně taťkové založí házenkářský klub, který, až vyrostou, dotáhnou k českému titulu. Jeden takový příběh skončil v sobotu na palubovce pražské Slavie, kde házenkářky Veselí nad Moravou dotáhly jízdu sezonou až na samotný vrchol.

V té chvíli završily cestu, kterou načaly před více než dvaceti lety ve Veselí jako minižákyně.

"Jedním z těch, kteří házenou ve Veselí zakládali, byl Jura Roubínek. Byl jedním z fotbalistů, který měl šikovné dcérky, Marcelu a Simonu," vypráví technický vedoucí družstva Veselí Vlastimil Procházka. "Udělal se nábor a začalo se hrát."

To bylo v roce 1984. Téměř deset let si ještě ve Veselí vystačili pouze s mládežnickými družstvy, než přihlásili do druhé ligy tým žen. Ten se ihned probil mezi elitu. A čtvrtou účast ve finále pak letos veselské "panenky" proměnily v český titul.

Jak příznačné bylo, že se před sezonou sestry Marcela a Simona sešly opět v jednom týmu, jehož vedoucím je jejich otec. "Na tuhle chvíli jsem čekala dlouho," přiznala po zisku titulu mladší ze sester Simona.

Kdybyste se však podívali na hodně zašlou soupisku minižákyň, tak byste tam našli i další jména. Třeba Jarmila Májíčková-Kočí, nynější opora a současně jedna z maminek v týmu.

"Naše holky by se jenom házenou neuživily. Proto chodí většina do práce. Dělají třeba sekretářky, některé si přivydělávají aspoň na poloviční úvazek. A ty, co do práce nechodí, buď studují nebo jsou na mateřské," upřesňuje Procházka.

Veselí tak nyní vládne české ženské házené. A nejen to. Může se pyšnit i tím, že dodává hráčky pro reprezentaci.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze