Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vítková doufá, že zlepší střelbu. A už se těší na zimní závody

Veronika Vítková na českém biatlonovém šampionátu na kolečkových lyžích. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

8 2015
Měly za sebou poslední střelbu a vyrážely vstříc závěrečnému krátkému okruhu. „To bude masakr,“ prohodil s úsměvem šéf biatlonového svazu Jiří Hamza. Ve vedoucím vláčku českých reprezentantek nechyběla při exhibičním supersprintu ani Veronika Vítková, která nakonec posbírala při víkendovém mistrovství republiky na kolečkových lyžích tři cenné kovy, jedno zlato a dva bronzy.

Mohlo to dopadnout i lépe, jenže šestadvacetiletá a téměř stále se usmívající závodnice se nevyvarovala chyb na střelnici. Těžkou hlavu z nesklopených terčů však rodačka z Jilemnice neměla.

„Do zimy je ještě daleko, doufám, že zlepšení přijde,“ usmívala se nedlouho poté, co v pozdních večerních hodinách seskočila z pódia pro tři nejlepší. Ručičky na hodinkách ukazovaly už takřka na jedenáctou, takže i Vítková se pomalu viděla v posteli.

„Letos se finále jelo hodně pozdě a bude se asi blbě spát. Ale nic na povzbuzení jsem si nedala,“ přiznala medailistka z mistrovství světa i olympijských her, která si pár dní před startem v Letohradu vyrazila splnit jeden z dlouho plánovaných mimobiatlonových cílů.

Koncem srpna sebrala odvahu a z nebe nad severočeským Mostem si vyzkoušela tandemový seskok padákem.

„Přežila jsem ho, ale vícekrát už asi nepůjdu. Určitě. Byl to super zážitek, ale opravdu jsem se hodně bála a nejspíše už to nebudu opakovat,“ culila se Vítková.

V letadle šlo vše ještě vzít zpátky, ale Vítková byla připravená a necouvla. „Když jsme vystoupali zhruba do třech tisíc metrů, začal být chaos. To jsem si řekla: a doprčic. Nerada létám, takže ani koukání z okna není pro mě,“ prozradila úspěšná biatlonistka, pro kterou byl seskok největším adrenalinovým zážitkem v životě.

V letohradském Šedivském lomu už stála pevně nohama na zemi. Tedy pokud pomineme její kolečkové lyže, na kterých absolvovala i nedávné soustředění ve Francii, kam se česká výprava vydala na soustředění místo tradiční destinace ve slovinské Pokljuce. „Musím říci, že se mi tam líbilo. Bylo to takové zpestření a obměna v přípravě. Uteklo nám to a myslím, že jsme tam odvedli kvalitní práci,“ mínila Vítková.

Po závodním víkendu vyrazí v tomto týdnu ještě na další soutěžní klání do Jablonce. „Pak bude krátká dovolená, individuální tréninky a koncem měsíce zamíříme do tunelu v Oberhofu. Už se těším na sníh a hlavně na závody v sezoně, protože mi to přijde příjemnější než trénovat,“ dodala Vítková.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze