Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Šampaňské za postup je zapomenuto, Teď chce Bortelová evropský pohár

Veronika Bortelová(vlevo) z Nymburka a Corin Adamsová ze Slovanky MB. | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

5 2015
Patří už třetím rokem k hlavním tahounkám týmu, který letos přešel pod hlavičku Basketball Nymburk. Poprvé od svého návratu ze zahraničí však Veronika Bortelová zažívá i velmi úspěšnou klubovou sezonu. Dalším střípkem do letošní nymburské skládačky je účast ve Final 4 Středoevropské ligy CEWL, které navíc Středočešky odehrají o nadcházejícím víkendu na domácí půdě.

Veroniko, účast ve Final 4 jste si zajistily až v posledním zápase v prodloužení po jednobodovém vítězství v Trutnově. Jak jste postup slavily?
Upřímně, zatím moc ne. Bylo nám slíbeno šampáňo, ale na to se asi zapomnělo... Možná, že se s tím čeká až po Final 4... Radost z postupu ale byla.

Hraje se v Nymburce. Může být domácí prostředí velkou výhodou? 
Domácí prostředí je vždycky výhoda, i když Final 4 nebudeme hrát ve své tradiční hale. Hlavní však je, že za turnajem nemusíme cestovat 14 hodin.

Co je vlastně nymburským cílem?
Myslím, že hlavním cílem byl postup ze skupiny. Každá výhra teď už bude bonus. Jsme ale ve Final 4, takže cíl musíme mít stejný jako všechny ostatní týmy, a to vyhrát. Nebuďme skromní.

Jak velkou roli může pořadatelství Final 4 hrát při pronikání ženského basketbalu do přízně nymburských fanoušků?
Nymburský basket všeobecně nepotřebuje větší propagaci díky mužskému týmu. To, že jsme letos přešly pod hlavičku Nymburka, zapůsobilo. Na naše zápasy chodí víc lidí, i někteří fanoušci od chlapů, za což všem děkujeme. Nicméně taková akce jako Final 4 našemu basketu určitě pomůže.

Vy jste v klubu už tři roky a zažila jste, když se tým ještě coby DSK Basketball pohyboval na ligovém chvostu. Je pro vás letošní sezona zadostiučiněním?
Nenazvala bych to zadostiučiněním. Letos je to ale o něčem jiném. Hraje se jinak, když prohráváte, a jinak, když jste na čtvrtém místě tabulky. Posílily jsme, máme další čtyři velmi kvalitní hráčky. Pozvedne vás to i po psychické stránce. I když nechcete a snažíte se tomu bránit, tak prohry a baráž vás ubíjí.

Už tradičně hrají v CEWL hodně vysoko rumunské kluby. Do závěrečného turnaje prošly Arad a Alba Iulia. Dokážete odhadnout, kam by se svou kvalitou zařadily v české lize?
Arad ještě popravdě moc nastudovaný nemám, takže vůbec nevím. Alba Iulia by se, myslím, v ŽBL pohybovala podobně jako my. Alespoň tak soudím podle toho jednoho zápasu, který jsem s nimi v Nymburce odehrála. Patřilo by jim třetí až páté místo.

Čekají vás dva zápasy ve dvou dnech. Většinou hrajete v široké rotaci. Může to pro vás v nedělním utkání být výhoda? Ostatní týmy zátěž tolik nerozdělují.
Velká rotace je vždycky výhoda. Člověk si pak může na chviličku odpočinout, navíc pokaždé se někdo z lavičky v zápase chytne.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze