Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Německo nevyšlo, talentovaná házenkářka Andrýsková zůstává ve Zlíně

Zlínská házenkářka Veronika Andrýsková (ve žlutém) během utkání proti Olomouci | foto: Jan SalačMAFRA

15 2017
Novou smlouvu ještě nepodepsala. S vedením klubu má ale ústní dohodu, že zůstane. Talentovaná spojka Veronika Andrýsková lukrativním nabídkám z tuzemska i Německa odolala a také v příští sezoně bude působit v interligovém týmu Zlína.

„Je mi teprve devatenáct, proč ještě nepočkat,“ říká Andrýsková.

Nejlákavější byl přestup k nováčkovi druhé německé bundesligy SG 09 Kirchhof Damen Handball, kam jde z Poruby jiná zlínská odchovankyně Leona Šviráková.

„Byly jsme tam spolu na testech. Byla jsem nadšená, poznala jsem úplně jiný přístup, parádní zkušenost,“ líčí Andrýsková. Jenže Zlín se s Kirchhofem nedomluvil na podmínkách transferu a mládežnická reprezentantka zůstala.

„Hodně jsem přemýšlela, mlátilo se to ve mně. Jednou bych to chtěla v zahraničí zkusit,“ přeje si urostlá spojka, jejímž vysněným klubem je maďarský gigant Györ. „To je ale opravdu nereálné,“ svěřila se ve svém medailonku na webových stránkách zlínského oddílu.

Zájem o Andrýskovou projevila jako první Slavia, nabídku však s díky odmítla: „Praha je přece jen daleko.“

Pak se ozvala Poruba, odkud ze Zlína za posledních pět let zamířilo několik hráček, včetně reprezentantek Poznarové a Šárky Marčíkové. Andrýsková ale odolala.

„Chápu, že je to hráčka s perspektivou a že se kolem ní motají jiné týmy. Ale jsem přesvědčený, že by měla ještě ve Zlíně vydržet a přestoupit, až se hráčsky ještě posune dál,“ přemlouval ji úspěšně Aleš Kořínek, který se posunul z postu trenéra na funkci sportovního manažera.

Bývalý kouč Zlína Peter Sabadka viděl v Andrýskové budoucí oporu družstva. Chtěl, aby se po končící Drotárové sžívala s rolí šéfky obrany. „Výkonnostně roste, ukazuje se jako jeden z našich největších talentů,“ prohodil Sabadka v zimě těsně před svým odvoláním.

Na Andrýskovou hodlá sázet rovněž nový trenér Martin Spuchlák.

„Můžu být trpělivá. Se Zlínem bych chtěla ještě něco dokázat. Motivace mám dost, cílem je postup do play-off, a kdyby to vyšlo, tak medaile,“ přeje si rodačka z Ostrožské Nové Vsi.

K pokračování ve Zlíně ji přesvědčilo také studium na Univerzitě Tomáše Bati. Letos dokončila první ročník na Fakultě technologické. Škola a házená se prý skvěle doplňují. „Na tréninku odhodím všechny starosti, problémy nechám v šatně. Jsem mezi holkami, se kterými je mi dobře, nabíjí mě to pozitivní energií,“ vysvětluje Andrýsková, která byla v loňské sezoně čtvrtou nejlepší střelkyní týmu.

Autor:


Témata: Zlín, Zlínský kraj
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze