Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Verner s přehledem vyhrál domácí titul

16 2006
Liberec - Mistrovství České republiky v krasobruslení vyhrál podle očekávání Tomáš Verner. Nejlepší český závodník zařadil do sobotní volné jízdy hned dva čtverné skoky a porazil i nejlepšího Slováka. Vůbec poprvé se národní šampionát konal jako společné mistrovství České a Slovenské republiky a právě v kategorii mužů se na druhé místo prosadil slovenský reprezentant Igor Macypura, rodák z Kyjeva.

Na rozdíl od říjnové juniorské Grand Prix pořadatelé v Tipsport areně nebělili led, a krasobruslaři tak předváděli své prvky mezi hokejovými čarami a reklamami extraligových Bílých tygrů.

Šelma na ledě tak viděla i Vernerovy dva čtverné toeloopy, druhý navíc v kombinaci s dvojitým. Pak sice třináctému muži jarního mistrovství světa "ulétl" trojitý salchow, ale dál ve volné jízdě pokračoval bez větších problémů.

Při posledním závodě před mistrovstvím Evropy si výrazně vylepšil osobní rekord, za volnou jízdu dostal zatím nejlepších 136,91 bodu a celkově se v osobním maximu dostal přes 200 bodů. "Byly tam nějaké drobné chyby a víme o nich, ale celkově panovala s volnou jízdou spokojenost. Dali jsme do ní ty nejtěžší prvky a sedmdesát bodů v technické známce je dobrý začátek," řekl dvacetiletý Verner České televizi.

Desátou příčkou na posledním mistrovství Evropy zajistil pro tuto sezonu Čechům dvě místa na kontinentálním šampionátu. Z ostatních českých krasobruslařů byl dnes v Liberci nejlepší Pavel Kaška, který ziskem rovných 152 bodů obsadil ve společném šampionátu třetí příčku.

V soutěži žen titul obhájila Ivana Hudziecová. Po krátkém programu sice vedla účastnice letošní juniorské Grand Prix Nela Simaová, ale ta kvůli nižší technické známce skončila ve volné jízdě až čtvrtá a klesla na druhou pozici. Účastnice loňského mistrovství Evropy Hudziecová volnou jízdu vyhrála a v celkovém součtu porazila Simaovou o 3,66 bodu.

Republikový šampionát byl zároveň bojem o nominaci na mistrovství Evropy a juniorské mistrovství světa. O účastnících těchto šampionátů by se mělo rozhodovat na základě pořadí v Liberci, ale konečné slovo bude mít předsednictvo svazu, které bude jednat ještě dnes v noci.

Boj o titul byl od začátku jasný v soutěži tanečních párů. Účastníci letošní seniorské Grand Prix Kamila Hájková s Davidem Vincourem byli i ve společném česko-slovenském závodě jedinými účastníky, takže jim stačilo dokončit volný tanec. Celkem získali 151,74 bodu a rovněž si vylepšili osobní rekord. Ve sportovních dvojicích nebude ani národní šampion vyhlášen, protože seniorská sportovní dvojice momentálně v ČR není.

Výsledky:
Muži
: 1. Verner 202,36 bodu, 2. Macypura (SR) 155,31, 3. Kaška 152,00.
Ženy: 1. Hudziecová 123,34, 2. Simaová 119,68, 3. Nováková (všechny ČR) 112,62.
Taneční páry: 1. Hájková, Vincour 151,74.

Mistryně republiky v krasobruslení Ivana Hudziecová.

Autor:


Nejčtenější

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!

Najdete na iDNES.czmobilní verze