Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Věříte, že chystaná mediální kampaň přiměje Čechy hrát golf?

(ilustrační snímek) | foto: Reuters

24 2010
Pokračování ankety, jaký názor mají běžní golfisté na úmysl České golfové federace mít do čtyř let v republice 100 tisíc registrovaných hráčů, přináší o něco více skepse.

Zároveň je patrné, že lidé už o akci vědí dost, přitom začátek mediální kampaně je naplánován až na 15. května. Do té doby idnes.cz přijímá další ohlasy a názory.

Máte-li sami jakoukoli připomínku k projektu "Hraj golf, změň život", využijte možnosti zaslat tip redakci přes odkaz v dolní části homepage idnes.cz, nebo přímo e-mail na adresu josef.kaninsky@idnes.cz.

Prosíme, uveďte věk a povolání. Pokud jste aktivním golfistou či aktivní golfistkou, pak ještě hendikep.

Anketní otázka zní: Podaří se České golfové federaci zdvojnásobit do roku 2013 počet golfistů?

V. W., 57 let, handicap 38, finanční poradce:
V současné době nepovažuji zdvojnásobení počtu hráčů během tří let za reálné. Kdo měl zájem, hrát už začal. Je ale fakt, že dětská základna se bude rozvíjet rychle. Díky růstu základny se snad uživí většina hřišť. Velmi záleží na vývoji ekonomiky a na volbách.

L. N., 32 let, handicap 54, kadeřnice:
Záleží na tom, jestli se ČGF dohodne na nějaké formě spolupráce s profíky a kluby. Pokud společně vymyslí kompromis, na základě kterého nabídnou zájemcům o golf opravdu výhodné startovní podmínky, klidně tady za tři roky sto tisíc hráčů být může.

H. K., 22 let, handicap 11,4, studentka:
Projekt mi přijde hezký, ale lehce naivní. Jestli to chápu správně, vymyslelo si ho vedení ČGF, ale "doplácet" na něj mají kluby. Pro lidi bude zajímavé, když dostanou za minimální poplatek lekci s trenérem a míče na driving. Já určitě řeknu svým kamarádům, ať do toho jdou. Myslím, že si golf půjdou vyzkoušet jako spousta ostatních lidí, ale kolik jich u golfu opravdu zůstane?

Hraj golf, změň život - tisková konference.

Aby byl projekt alespoň trochu úspěšný, musela by se zapojit většina klubů a to se zatím nestalo. A asi ani nestane, protože pochybuji, že trenéři budou pracovat zadarmo. Nebo to snad kluby budou dotovat? Řekla bych, že opravdový golfový boom je už za námi. Golfisté přibývat budou, ale ne v takovém množství.

P. R., 39 let, handicap 47, automechanik:
Nápad se mi líbí, ale projekt není podle mě dotažený do konce. Jak může někdo slíbit v rámci startovního balíčku lekce s profesionálními trenéry za pár korun, aniž by předtím oslovil profesionální trenéry? Sto tisíc golfistů tady určitě jednou bude, jen těžko odhadovat, jestli do tří let.

L. J., 53 let, handicap 30,5, architekt:
Nemyslím si, že je to reálné. V případě, že nový projekt dokáže zdvojnásobit počet golfistů, jsem ale velmi skeptický, co přinese? Budou nutné investice do nových golfových hřišť a povede to ke změnám cen fee.

K. Č., 43 let, handicap 54, účetní:
ČGF se podle mě soustředí hlavně na to, jak z lidí rychle a snadno udělat golfisty. Myslím, že mnohem důležitější je vymyslet, jak nové hráče u golfu udržet.

R. D., 27 let, handicap 19, recepční:
Projektu fandím, čím víc lidí pozná krásu golfu, tím lépe se bude golfistům u nás žít. Už jsem unavená z toho, jak všichni papouškují, že golf je jen povyražením zbohatlíků.Najdete na iDNES.czmobilní verze