Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Venus Williamsovou tenis stále baví

18 2000
Ř í m - Američanka Venus Williamsová popřela zprávy, že chce skončit s tenisem a věnovat se studiu. Devatenáctiletá hráčka to prohlásila na turnaji v Římě. Možnost, že Venus předčasně ukončí kariéru, připustil začátkem roku její otec Richard. Jeho dcera byla tehdy několik týdnů mimo hru kvůli zánětu v zápěstí. "Tenis mě pořád moc baví a chci se mu dál věnovat. Až zjistím, že pro mě ztratil kouzlo, tak skončím," zdůraznila obhájkyně titulu v Římě.
Williamsová během nucené přestávky plánovala, že se nějakou dobu bude spíš soustředit na studium módního návrhářství na škole ve Fort Lauderdale. Velkou roli přitom sehrál její otec, který přikládá vzdělání velkou váhu. Richard Williams říká, že přijde doba, kdy si obě jeho dcery Venus a Serena přestanou vydělávat tenisem a pak se jim vyplatí mít univerzitní diplom.

Venus však zatím dává přednost sportu. "Tenis mě teď baví víc. Studium je opravdová dřina," svěřila se Američanka. "Tenhle semestr jsem vynechala a na školu se vrátím až v říjnu. To ale neznamená, že mě studium přestalo bavit. Naopak, chci školu dokončit a věnovat se návrhářství," dodala.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze